Tarih Yine Ranta..,

01 Kasım 2016 Salı , 19:52
Okunma: 2061
1 Yorum

Teslim olur mu dersiniz?

 

Geçtiğimiz gün okuduğumuz bir haber sonrası BİZ SORMUŞTUK dedik.

 
“İzmir'de tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 4 ay önce yerine AVM yapmak için yıkılan binanın temelinde inşaat çalışmaları, ortaya çıkan tarihi kalıntılar nedeniyle durdurdu. Tarihi kalıntılar incelenirken, bulunan eserin şapel olduğu iddia edildi.”
 
Biz BİMER aracılığıyla sorduk sonucundan haberimiz yok. 

SN YETKİLİ 
1-İZMİR İLİ KONAK İLÇENDE BULUNAN, VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE AİT OLAN, KAPTAN MUSTAFA PAŞA ÇARŞISI YIKIM ÖNCESİ SONDAJ ÇALIŞMALARINDA, BAHSE KONU BİNANIN ALTINDA ÇIKAN TARİHİ KALINTILAR OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR, BU KONUDA İZMİR 1 NUMARALI SİT KURULUNUN TUTTUĞU TUTANAKLAR VAR MIDIR?
2-İZMİR KONAK İLÇESİNDE BULUNAN SAİNT-POLYCARPE KİLİSESİ ÖZGÖRKEY’E AİT OTEL İNŞAATI ÇALIŞMASINDA TESCİLLİ KİLİSENİN DUVARLARININ ÇATLADIĞI DOĞRU MUDUR DOĞRU İSE NE GİBİ ÖNLEMLER ALINMIŞTIR?
 
Başvuru hareketleri için tıklayınız.
www.turkiye.gov.tr tarafından BİMER tarafına 12.4.2016 12:22:54 tarihinde sevk edilmiştir.
BİMER tarafından BİMER BİLGİ EDİNME KOORDİNASYON tarafına 12.4.2016 17:41:05 tarihinde sevk edilmiştir.
BİMER BİLGİ EDİNME KOORDİNASYON tarafından KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI tarafına 13.4.2016 15:55:33 tarihinde sevk edilmiştir.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI tarafından BİMER BİLGİ EDİNME KOORDİNASYON tarafına 13.4.2016 16:29:00 tarihinde sevk edilmiştir.
BİMER BİLGİ EDİNME KOORDİNASYON tarafından BAŞBAKAN YARDIMCISI YALÇIN AKDOĞAN tarafına 13.4.2016 16:32:24 tarihinde sevk edilmiştir.
BAŞBAKAN YARDIMCISI YALÇIN AKDOĞAN tarafından AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI tarafına 15.4.2016 09:55:12 tarihinde sevk edilmiştir.
 
Bilgi Edinme sorumuz epey bir yere gitmiş ancak yanıt halen elimize ulaşmış değil.
 
Bu haberden sonra bir kez daha sorularımızı yineledik.
 
Tarihimiz kimlere emanet edildiğini de pek merak etmekteyiz.
 
Tarih sadece bir millete ait değildir, ülkemizde çıkan tarihi değerler dünya mirasıdır!
 
Rant karşısında yok sayılamaz!!!
 
Konuyu UNESKO’YA kadar taşımaya kararlıyız. 
 
Geçtiğimiz yıllarda OPTİMUM AVM için TÜMÜLÜS Yok sayılmıştı. AVM kapısında temsili sembolü halkla buluşturulmuş konu halledilmişti. 
 
ŞAPEL'DE neymiş kapnın önünde temsili bir görüntü yapılır!!!
 
 


Kaynak:

Etiketler:

  • Tarih,
  • Yine,
  • Ranta..,  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 01.11.2016 21:03:35

  • Cesamin Özkan
  • Kentin yaşayanlarına hizmet algısına ve düzeyine baktığınız zaman, bir belediye başkanının tarihe kültür miraslarına bakışının ne olduğunu da görürsünüz. Aziz Kocaoğlu bu kentte metro işini 12 yıl süründürüp, o kilometrelerce önemli caddede yaşayan esnafı, vatandaşı mağdur etmesi, halkın yararını gözetme amaçları asla olmayan AVM holdinglerini severliği ve daha bir çok eylemleri ile insana tarihe ve kültürel miraslara nasıl baktığını yılardır kanıtlamıştır.