TARKEM Olağan Genel..,

31 Ekim 2019 Perşembe , 20:00
Okunma: 1740
0 Yorum

Kurul Toplantısı!!!

 

TARKEM olağan Genel Kurulunu 21 Kasım saat 16.00 Tarihi Havagazı Fabrikasında yapacak,
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi
 
1-  Açılış ve Toplantı Başkanlığı’nın oluşturulması.
 
2-  2018 yılı Yönetim Kumlu Faaliyet Raporunun okunması ve müzakere edilmesi
 
3-  2018 yılı finansal tablolarının okunması, müzakere edilmesi ve onaylanması
 
4-  2018 yılı faaliyetleri nedeni ile Yönetim Kurulu Üyelerinin ibra edilmesi
 
5-  Kar dağıtımı hakkında karar alınması
 
6-  Yönetim Kurulu Üyelerine. Türk Ticaret Kanununun 395. ve 396, maddeleri gereğince izin verilmesi hususunun müzakere edilmesi ve karar alınması.
 
7-  Dilek ve temenniler
 
Toplantının gündeminin 5. Maddesini okuyunca, şaşırdık,
 
TARKEM kar amacı gütmeyen bir ortaklık değil mi?
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi web sitesinde,
 
“İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "büyük ortağı" olduğu ve İzmir Valiliği ile Konak Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege İhracatçılar Birliği (EİB), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Kemeraltı Esnaf Derneği'nin yanı sıra 98'i şahıs toplam 123 ortağa sahip TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.), "gönüllülük" esasının öncelikli olduğu çalışma yöntemi ve ortaklık yapısıyla "Türkiye'deki tek örnek" olarak gösteriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun teşviki ve desteğiyle oluşturulan bu özel yapı, kar amacı yerine öncelikle, İzmir’in en önemli kültür, sanat, turizm ve ticaret noktalarının kesişimindeki 252 hektarlık alanı kalkındırmak için proje üretiyor.”
 
Türk Ticaret Kanunun 394. Maddesine göre,
 
MADDE 394- (1) Yönetim kurulu üyelerine, tutarı esas sözleşmeyle veya genel kurul kararıyla belirlenmiş olmak şartıyla huzur hakkı, ücret, ikramiye, prim ve yıllık kârdan pay ödenebilir.
 
Bilgi Edinme Biriminden 
 
1- TARKEM Yönetim Kurulu Üyelerine Huzur Hakkı ücret, ikramiye, prim ödemesi yapmakta mıdır? Kimlere ne bedel ödenmektedir?
 
2- TARKEM  kurulduğu günden  bugüne kârdan payı dağıtımı ne olmuştur?
 
Büyükşehir belediyesi, İzmir Valiliği , Konak Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege İhracatçılar Birliği (EİB), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) ortaklığı olduğundan Bilgi Edinme Kanununa göre cevaplanması gerekir,
 
Yok biz cevaplamıyoruz denildiğinde, vatandaşın kafasında soru işaretleri oluşur,
 
Bekleyip göreceğiz.
 
 


Kaynak: