Toplam belediyenin kasasından..,

1 Şubat 2021 Pazartesi , 19:26
Okunma: 1571
0 Yorum

kaç para çıktı?

 

İzmir büyükşehir belediyesine,
 
Cimer üzerinden sorduğumuz,
 
 
 
Sayın Yetkili
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Mavişehir sel baskınlarına yönelik 2007 yılından bugüne yapılan
 
1-Rehabilitasyon çalışmalarına
 
2-Proje çalışmalarına
 
3-Yapılan ihaleler,
 
4-Doğrudan temin yapılan ihaleler
 
Toplam belediye kasasından kaç para çıkmıştır?
 
İBB’nin farklı birimlerinden cevaplar gelmekte,
 
Ne yazık ki 2007 yılından bugüne yapılan net tutarı cevaplamadıkları için,
 
Sorularımızı bir kez daha soracağız,
 
Gelen cevaplar;
 

İlgi yazıda Belediyemiz olarak Mavişehir mevkisinde sel baskınlarina yönelik 2007 yılından bugüne dek yapılan rehabilitasyon çalışmalarina, proje çalışmalarına, yapılan ihaleler, doğrudan temin yapılan ihaleler olarak belediyemiz tarafından harcanan bütçe ve çalışmalar sorulmaktadır.

Söz konusu bölgede Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Yol Üst Yapı Şube Müdürlüğü olarak 19.08.2020 tarihinde ihalesi yapılan 32.561.055,00-TL ihale bedelli  " Mavişehir Kıyı Rehabilitasyonu Yapılması" işinin 15.09.2020 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup, 24.09.2020 tarihinde yer teslimi yapılarak kıyı tahkimat ve yağmur suyu çalışmalarımız başlamıştır.

İlgi başvuruda özetle; İzmir Büyükşehir Belediyesince Mavişehir sel baskınlarına yönelik 2007 yılından bugüne kadar yapılan çalışmalara ait bilgi verilmesi talep edilmektedir.
İZSU Genel Müdürlüğünce 2009 yılında “ İzmir İli Karşıyaka İlçesi Mavişehir II.Etap Yağmursuyu kanalı ve Pompa İstasyonu inşaatı işi “ kapsamında 1.260 mt. uzunluğunda borulu ve ızgaralı yağmursuyu kanalı ile yağmursularının denize deşarjı için 1 adet pompa istasyonu yapılmıştır. İşin proje bedeli KDV dahil 20.000,00 TL. ve yapılan işlerin yapım maliyeti olarak KDV dahil 1.982.400,00 TL. olmak üzere toplam 2.002.400,00 TL. harcanmıştır.
Kentimize ve hizmetlerimize gösterilen ilgiye teşekkür ederiz.
 
Bugün gelen cevapta, "mühendislik çalışmaları yapılmıştır" bu çalışmalara ne ödenmiş?
 
Yanıt yok!
 
Görülen o ki mühendislik çalışmaları işe yaramamış,Toplam belediye kasasından
 
Kış aylarında hava durumuna bağlı olarak yaşanan deniz suyu kabarması ve dalga yüksekliğinin artması sebebiyle meydana gelen taşkın problemi, arazi kotlarının düşüklüğü ve mevcut kaya tahkimatın yapısı ile iklim değişikliği öngörüleri, Mavişehir bölgesinde hızla önlem alınması gereğini doğurmuştur. Bu kapsamda kıyı mühendisliği ve drenaj ile ilgili sorunları çözmek üzere mühendislik proje çalışmaları yapılmıştır.  
 

 


Kaynak: