Tunç Başkan Belediyecilik..,

24 Ekim 2021 Pazar , 21:22
Okunma: 1538
0 Yorum

Dersi vermiş!!!

 

Bu gün basında yer alan;

“Başkan Soyer’den sosyal demokrat belediyecilik dersi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, SODEV’in düzenlediği Yerel Yönetimler Okulu’nun bu yıl yüz yüze yapılan ilk dersine konuşmacı olarak katıldı.”
 
Tunç Soyer ve belediyecilik dersi!

Aynı karede olabilir mi?

Tunç Soyer’in açıklamalarına bir bakalım;

“Belediye başkanı olarak çok laf etmemeliyiz, çok iş üretmeliyiz. Ve yaptığımız her işte yol gösterici olmalıyız” dedi.

Siz belediye başkanı olmadan evvel İzmirliye söz verdiğiniz hangi işleri ürettiniz?

Tunç Soyer, iki gün sürecek eğitimlerin "sosyal demokrat belediyecilik" başlığı altında ilk dersi verdi,

Başkan Soyer, “Sosyal demokrasi bana göre vicdanın örgütlenmiş halidir. Sosyal demokrasi bunu tarif eder. Sosyal demokrat belediyeciliği geliştirebilmek için ‘kentsel ittifakları’ ve ‘toplumsal müşterekleri’ içeren ‘yeni bir kent hukuku’ inşa etmemiz gerekiyor. Bu hukuk kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve tüm toplumsal kesimleri kapsayan çok geniş bir ortak aklı ve güçlü bir katılımı içermeli..,”
 
Sayın başkan, Temiz İzmir Derneği göreve geldiğiniz günden bu güne ihalelerinizi yazıyoruz, Ali Rıza Avcan KENT STRATEJİLERİ MERKEZİ  kaleme alıyor,
 
Adeta gönüllü danışmanlık yapıyoruz,
 
Bir gün bizleri davet ettiniz mi?
 
Hangi ortak akıldan bahsediyorsunuz?
 
Açıklamalarınızın devamında; “şeffaf olmalı” diyorsunuz da,
 
Bilgi edinme sorularını bile yanıtlamıyorsunuz!
 
Hangi ŞEFFAFLIK!
 
Soyer; “Yeni bir sosyal demokrat belediyecilik anlayışını, şüphesiz dönemin koşullarından azade düşünemeyiz. Zira yerelde oluşturulacak kamusal politikalarda teknolojinin dönüştürücü gücü olmadan yol alamayız. Bu sebeple dijitalleşmenin çok yoğun yaşandığı, inovatif çalışmaların çalışma sahası olan kentlerimizi, teknolojik dönüşümlere göre yeniden ele almamız gerekiyor” diye konuştu.
 
'Tam Adaptif Trafik Denetim, Yönetim ve Bilgilendirme Sistemini önce sağlıklı çalıştığını İzmirliye gösterin diyoruz,
 
“Çok iş üretmeliyiz, yol gösterici olmalıyız"

Soyer, şöyle konuştu: “Biz demokrasinin köklerinin atıldığı bu şehirde, yeniden köklü bir demokrasi anlayışıyla İzmir’i yönetme şiarıyla eşitliği savunacağımıza söz verdik. Bunu yaparken de demokratik katılımı, şeffaflığı ve paylaşımı günümüz koşullarına göre dijital platforma taşıdık.”
 
İzmir dijitalleşti mi? Bilemeyiz ancak sizin yakınlarınızın, hatta şoförünüzün bile nerelere geldiğini gördük!  
 
Soyer; “Başta tarım ve hayvancılık olmak üzere tüm alanlarda kooperatifçiliği desteklememiz, üretici pazarlarımız, Halkın Bakkalı, kentvizyon ortaklığıyla inşa ettiğimiz turizm stratejimiz, İzmir’i dünya ölçeğinde bir kent yapma hedefiyle yürüttüğümüz diğer tüm çalışmalar, özünde referansını bu şehrin tarihinden ve sosyal demokrat belediyecilikten alan bir yaklaşımın sonucu. Belediye başkanı olarak çok laf etmemeliyiz çok iş üretmeliyiz. Ve yaptığımız işte herkese yol gösterici olmalıyız."
 
Hangi turizmden söz ediyorsunuz, iki dönem Seferihisar belediye başkanlığı yaptınız, Seferihisar turist kaynamadığı gibi Seferihisar belediyesinin son durumu ortada değil mi?

Soyer; “Gediz'i kurtarmalıyız

Kaynağından pırıl pırıl akan su geçtiği güzergahlarda insan eliyle kirleniyor, bu eşsiz güzellik tüketiliyor. Cam gibi berrak, lezzetli su aktıkça zehre dönüşüyor. Bu güzelliği, hayat kaynağını kimsenin tahrip etmeye hakkı yok. Bizler doğayı, suyu ve toprağı koruyup gelecek kuşaklara miras bırakacağız.”
 
Sayın Soyer önce İzmir’e el atın İzmir’in körfezini kurtarın!
 
İzmir’in trafiğini kurtarın diyoruz!
 
Size naçizane önerimiz, Eskişehir belediye başkanı Pr Dr. Yılmaz Büyükerşen’den Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş’tan ders alın.


Kaynak: