Tunç Başkan Ekibiniz..,

18 Temmuz 2019 Perşembe , 22:05
Okunma: 2004
0 Yorum

Sorularımızı yanıtlamadığından..,

 

İzmir Valiliği'ne suç duyursu yapacağız!

 

Önce sorularımızı, sonrasında gelen cevabı paylaşalım,

 

 
 
Sayın Yetkili
 
1.       Balıkçılar Meydanı yapılması işinde temlik talebi olmuş mudur, idare tarafından bu temlik talebi onaylanmış mıdır?
 
2.       Temlik talebi onaylandı ise, onay tarihi nedir? Temlik, müteahhit firma cezalı çalışmaya girdiği sürede mi onaylandı?
 
3.       Eğer temlik var ise hakedişler mi yoksa iş mi temlik edilmiştir? Temlikçi firma inşaat alanında herhangi bir imalat yaptı, ya da yaptırdı mı?
 
4.       Geçici kabul teşkilatı alana hangi tarihte gitmiştir? Geçici kabul teşkilatının alana gittiği tarihte yapının yüzde kaçı tamamlanmıştı? Yapı kullanıma hazır mıydı? Geçici kabul eksiklerinin tamamlanması için süre verilmiş midir? Bu süre kaç gündür?
 
5.       Geçici kabul eksikleri için süre verildi ise, Geçici kabul eksiklerinin tamamlandığı tarih nedir?
 
6.       Geçici kabul eksiklerinin tamamlandığı tarih ile ruhsat alınma tarihi arasındaki süre kaç gündür?
 
7.       Asansör tescil tarihi nedir?
 
8.       İş zamanında tamamlanamadığı için müteahhit firmaya fesih yazısı yazılmış, genel sekreter tarafından reddedilmiş midir?
 
9.       Yapı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri alanda herhangi bir imalat yapmış mıdır? Ya da herhangi bir malzeme kullanmış mıdır?
 
10.   Balıkçılar Meydanı yapılması işinde geçici kabul eksikleri tamamlandıktan sonra yapının su alması sebebi ile tekrar ihale yapılmıştır. Yapımı yeni tamamlanan bu işte, binanın su alması sebebiyle tüm taşlar kırılmış yeniden yalıtım yapılmış, ortaya ciddi bir maliyet çıkmıştır. Ortaya çıkan bu maddi zarar ve binanın açılmasının gecikerek oluşan kamu zararı sebebiyle işin kontrol teşkilatı, fenni mesulü imzalayan teknik personeller ve geçici kabul heyeti ile ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?
 
11.   Balıkçılar Meydanı binasında bodrum katta trafoların bulunduğu bölüm su almış mıdır? Bu bölüm su aldı ise fotoğraflar ve tutanak var mıdır?
 
12.   Balıkçılar Meydanı işini yapan tarihi yapılar müdürlüğünde, balıkçılar meydanı işi kontrol teşkilatında olan ve müdürlükten ayrılan teknik personeller var mıdır. Var ise kaç kişidir?
 
13.   Balıkçılar Meydanı işinde şartnamesinde belirtilen malzemelerden farklı malzeme kullanılmış mıdır?
 
 
Sorularımız çok netti ve 13 maddelik sorularımıza gelen cevaba bakalım,
 
 
Diğer sorularınız cevaplanmıştır, diye yazılmış,
 
Sorularımızın cevabına alabilseydik,
 
Bir daha sorarmıydık,
 
Sorularımızın cevabını  İzmir Valiliği kanalıyla tekrar soracağız,
 
Cevaplar gelene kadar, bıkmadan usanmadan soracağız!
 

 


Kaynak: