Tunç Başkan Vatandaş..,

10 Kasım 2019 Pazar , 19:56
Okunma: 2676
0 Yorum

Kendi cabalarınla katkı koyarken, siz Bostanlı Kıyı Düzenleme dosyasını incelemeyi düşünüyor musunuz?

 

Geçtiğimiz gün sizlerle bir haber paylaştık,

“İddia konusu Sayıştay Denetçileri İzmir büyükşehir belediyesi Bostanlı Kıyı Düzenleme ihalesiyle ilgili, İnceleme yapmaktaymışlar,.,"

Diye iddiasını kaleme aldık,

"Bu iddiaları araştırdığımızı, Sayıştay Denetçilerinin asıl inceleme yapması gereken noktaları sizlerle paylaşacağız!"

Diye sonlandırdık, iddia konusunu araştırırken, öyle bir mail aldık ki,

Bizim araştırma yapmamıza gerek kalmadı,

“Nivent Hanım yazılarınızı çok yakınan takip ediyorum,  Bugün öyle bir iddia geldiki., Araştırıyoruz!!! Yazınızdan sonra size yardımcı olacak detaylara işaret etmek istiyorum. Haddim olmadan.”

 27/MART/2019 tarihli Söz verdiğimiz gibi yazınızın linkinde, http://www.gaze-temiz.com/soz-verdigimiz-gibi/HaberDetay/4043

14/MAYIS/2019 tarihli Vatandaşın Sorularını yazınızın linkinde


Konuyu bizlerle paylaşmıştınız, 27/MART/2019 tarihli yazınızdaki 9.madde ve 14/MAYIS/2019 tarihli yazınızdaki 3.maddede söz konusu 1.Etap işinde düzeltme ilanı yapılmamasından kaynaklanan soru işaretlerimizi gidermek için istediğiniz 1.Etap işinde yapılan tüm hakedişlerin tarafınıza gönderilmemesi sadece karı yüksek belirli imalat kalemleri ile belli sayıda hakedişle işin toplam bedeli tamamlanarak işin bedelinin tamamının müteahhide ödenmesi şüphesi oluşturmaz mı?   
                                             
Eğer bu şüphe oluşturan durum mevcut oldu ise sözleşmede olan diğer imalat kalemlerin yapılmadığı ve yapılmayan bu imalat kalemlerin karı düşük veya zararlı imalat kalemleri olabilirliği şüphesi oluşturmuyor mu? 
                                           
4734 sayılı Kamu İhale Kanuna göre bahis konusu şüphelerin oluşması durumunda söz konusu işin Müteahhit'i işin sözleşmedeki yükümlülüğünü yerine getirmemiş ve sözleşmeye aykırılıkla fazla kar elde etmiş ve de sözkonusu işin ihalesine katılan müteahhitler arasında haksız rekabet olmasına neden olur.   
       
Yine 27/MART/2019 tarihli yazınızdaki 5. ve 6.maddedeki ve 14/MAYIS/2019 tarihli yazınızdaki 4. maddedeki Bostanlı Kıyı Düzenlemesi 2. Etap işi yapımının bitimi için yapılması gereken imalatların olmasına rağmen Geçici kabul yapılıp %3 yasal kesinti hariç paranın tamamı müteahhide ödendi mi? 

Sorusuna hala cevap verilmemesi işin bitiminden 4 ay geçmesine rağmen işin bitimi ile ilgili çok imalatların yapılması gerektiği halde 14/ MAYIS/2019 tarihi itibarı ile müteahhide %3 yasal kesinti hariç paranın tamamının ödenmiş olduğu şüphesi oluşturmaz mı?”

Okuyucumuz çok önemli konulara dikkat çekmiş!

En önemli ayrıntı ise, 25/MART/2019 tarihinde çekilen resimler,

Resimleri sizlerle paylaşmadan önce konuyu tekrar ilgili yerlere yollayacağız,
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kaynak: