Vatandaş Dr Cemil Tugay'a

3 Haziran 2020 Çarşamba , 20:37
Okunma: 1954
0 Yorum

SORUYOR!!!!

 

Bir okuyucumuzdan gelen bilgilendirme yazısını noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz,
 
"Nivent hanım merhaba. İsmim. .... .......  hanımın arkadaşıyım. Sevgili. Ata, mız "Hayat mücadeledir" "demiş.                       
 
Sizin  CHP, nin kalesi olan  İzmir, de chp, li. siyasetçilerin yaptığı yanlışları korkmadan, yılmadan, çekinmeden büyük bir azim ve kararlılıkla dile getirmenizden ve bu uğurda verdiğiniz mücadeleden hemcinsiniz olarak gurur duyuyor, takdirle karşılıyor, saygı duyuyorum.   
 
Daha önce de. .., hanım aracılığı ile bir sorunu iletmiştim ve bunu gündeme getirmiştiniz.
 
Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim.                       
 
En büyük üzüntülerimden biridir. Atamın partisini işgal edenlerin samimiyetsizliği. Atatürk ve. Cumhuriyetçi, liği yakalarında rozet olarak taşıyıp, içten içe rant ve menfaat peşinde koşmaları. Kendi adıma, örgütte, kent konseyleri nde, kadın meclislerinde hertürlü mücadeleyi verdim lakin ne yazık ki heryerde bir sığ, lık ve kokuşmuşluk.     
 
Vatan ve milletin yararına çalışan mutlaka iyi insanlar var ama onlarda kötülerin arasında kaybolup gidiyor.       
 
Daha iktidar olmadan uçan insanlar malesef dönüp aynada kendilerine bakmaktan yoksun. Ben ne kadar temizim ki karşı tarafa hesap sorma hakkım var  diye düşünmeyen, İzmir,i çantada keklik gibi gören basiretsiz siyasetçilerin arasında boğulup gidiyoruz.
 
İyi ki İzmir'de sizin gibi hesap soran aydın, bilinçli gazetecileri miz var  bir nebze de olsa nefes almamızı sağlayan.       
 
Daha önce  özellikle Akpınar zamanında  Karşıyaka Belediyesi   WhatsApp, ına defalarca temizlik ve diğer konularda yazmama, fotoğraf göndermeme rağmen olumlu yanıtlar alamadım.     
 
Bugün üç aydan sonra İlk defa sahilden Bostanlı tarafına yürüdüm. Dönüşte. Bostanlı rekreasyon alanında.. Atatürk. Anıtı, nın önünde  yıllardır duran  Atamızın sözü kaldırılmış. Ne zaman ve hangi nedenle kaldırılmış bilmiyorum.
 
Eğer ki bir gerekçe varsa bu konuda oraya niçin açıklayıcı bir  pano asılmıyor?
 
Kasti olarak kaldırılmışsa bu  davranış biçimiyle kim ya da kimlerin ekmeğine yağ sürülmek isteniyor?     
 
Gerçekleri gören bizler için yeni belediye başkanı  vatandaşlar üzerinde olumlu etki bırakmadı. Daha önce hocamın park veya belli noktalarda açtığı kitap büfeleri kaldırıldı. Üretici kadınların standları yasaklandı..   Vb.       Sanat, a. Okumaya. Üretime. Karşıyaka, ya antipati  duyan bir Dr. bir. Başkan olabilir mi? 
 
PrOğramınızın yoğun olduğunu biliyorum lakin. Atatürk. Anıtındaki sözün kaldırılmasına çok içerledim zira. Atamızın, da dediği gibi bizim karakterimiz""Özgürlük ve Bağımsızlık" üzerine kurulu.   
 
Bu konuyu araştırma imkanınız olur ve. Dr. Tugay, a bu konuda sorular yöneltirseniz çok mutlu olurum.    Rahatsız ettiğim   için üzgünüm. Çalışmalarınızda başarılar, iyi akşamlar dilerim.      Desteğimiz ve dualarımız  sizinle Yolunuz açık olsun."
 
Sayın Başkan bu sorulara bir cevabınız var mı?
 


Kaynak: