Yarın Adliyedeyiz!!!

5 Aralık 2016 Pazartesi , 19:09
Okunma: 3442
3 Yorum

Hakim Karşısına çıkıyoruz. Ufuk Türkyılmaz kaleminden.

 
ADALETİN BU MU DÜNYA.. HAKİM KARŞISINA ÇIKIYORUZ
 
30 yıllık gazetecilik ve bir o kadar da emniyet ve güvenlik muhabirliği yapmış ben ve beraberimde gazeteci arkadaşım Mutlu Tuncer ile Temiz İzmir Derneği Başkanı Nivent Kurtuluş yarın hakim karşısına çıkıyoruz. Bayraklı Adliyesi 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek davanın konusu 'manevi tazminat'. Mahkemenin davacısı eski foto muhabiri şimdinin televizyon ve gazete patronu Erol Yaraş.
 
Davanın ana hatları ise şöyle:
 
BURASIIII YÜZDEEE 5 İMARLIIIIII
 
Efendim.!. Günlerden bir gün kendisine hakaret ettiğimizden dolayı hakkımızda suç duyurusunda bulunan ve suç duyurusu kabul görüp bizi yargılatacak olan Erol Yaraş, eşinin olduğu iddia edilen tarım arazisine at çiftliği kurmaya karar verir. At çiftliği için kurulacak alanda kısa süre sonra hummalı bir çalışma başlar. Önce İzmirlinin akciğerinden biri olan ve hala tüm gasplara karşın yeşil kalmaya direnen Sahilevleri'ndeki o bölgede ağaçlar köklenmeye, kesilmeye başlanır. Bununla yetinilmez elbet. Sonra bu alanın içerisine atların kalamayacağı bir malikane inşaatı yapılmaya başlanır. Bir süre sonra ise yüzde 5 tarım imarlı arazinin etrafına devasa duvarlar örülür. Yüzde 5 tarım arazisin içine edilen ya da yapılan diyelim en son şey ise iddiaya göre 'İtalyan Restaurantı'dır.
 
TALANA DUR DEMEK SUÇ MU?
 
Hal böyle olunca, bendeniz, gidişata 'dur' demek, sarı basın kartını kamu görevi yaptığı ve kamu yararını gözettiği için devletten alan, işi sadece gazetecilik olan bir basın emekçisi olarak yaşananları haber yaptım. Öyle ya yapmam da gerekirdi:  Asıl yapmazsam suçlu olmayacak mıydım?. Susacak mıydım? .Haberlerimin ardından bölgede yaşanan iddialara İzmir'deki birçok yolsuzluk ve usulsüzlüğü ortaya çıkaran Temiz İzmir Derneği el attı. Dernek, sözde at çiftliği olacak yer ile ilgili tüm belgeleri ortaya döktü.  Yaşanan kanun tanımazlık belgelerini kamuoyu ile paylaşıp devletin ilgili kurumlarına yazılar yazdı. Yeni Asır Gazetesi'nde birlikte omuz omuza çalıştığım gazeteci arkadaşım Mutlu Tuncer olayın üzerine ısrarla gidip yetkililere seslendi.
 
DAVA BİZE AÇILDI
 
Yapılan tüm haberler ve girişimlere karşılık devletin ilgili birimlerinin harekete geçeceğini uman, bekleyen bizler, tarım arazisi üzerine kurulan işletmenin açılışında yayınlanan fotoğraflarla şok olduk. Çünkü yasa ve yönetmeliklerin çiğnendiği işletmenin açılışına başta devletin valisi ve belediye başkanları en başta katılmıştı. Katılımcı devlet erkanı ve belediye başkanları birlikte kurdela kesiyorlardı. Şaşkınlığımız bununla da kalmadı. Biz hala olaya devletin el atacağını beklerken, Erol Yaraş kendisine hakaret ettiğimiz savıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve savcılık hakkımızda dava açmıştı.
 
SENDEN DE KORMUYORUZ 
 

Evet...! Dava yarın İzmir Adliyesi 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde saat 11.00 de görülecek. Gönül isterdi ki davaya ulusal ve yerel gazeteler, internet portalları, televizyonlar ilgi göstersin. İzmirlinin yeşiline, evlatlarımızın oksijenine, sahip çıksın. Olur mu ? Olmaz..!. Neden derseniz..İnşallah birgün onu da yazmak bizlere nasip olur. Ama şimdilik şunu diyebiliriz korkusuzca ' Erol Yaraş ne senden ne de arkandaki o güçten korkuyoruz. Biz yüce Türk Adaletine güveniyoruz. Gerçekten korkmuyoruz..Çünkü biz ekmeğimizi sadece gazetecilikten kazanıyoruz.  

Kaynak; Egede Gündem


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 07.12.2016 08:53:55

  • Cesamin ÖZKAN
  • Sema Pektaş Manisa'daki masum çocukları savunmuştu. O çocuklar yasaları ayaklar altına alan ve haksız kazanç temelinde görev yapanların bataklıları ile mücadele eden çocuklardı. Bakıyorum Sema Pektaş o bataklık üretme adına iş yapanların yanlarında poz vermekte. Sanırım yakında devrimci literatüre kendince savunacağı birer teorem katmış olur.
  • Misafir - 07.12.2016 08:50:16

  • Cesamin ÖZKAN
  • Yasalara aykırı yaptıkları işler nedeni ile hakim karşısına çıkması gereken yavuzlar hem çoğalmış hemde cesaretlenmişler. Cehaletin tavan yaptığı dönemlerde cesarette cehalet adına artarmış ama duvara toslaması bir başka olurmuş. Bu günün yargılanması gerekenlerin masum kişileri yargılatma adına yapmakta oldukları işlerin hesabı hak edildiği şekilde sorulacaktır.
  • Misafir - 07.12.2016 00:42:29

  • Cesamin ÖZKAN
  • Buna uygun çok güzel atasözlerimiz var sanırım tahmin etmişinizdir. Fotoğrafa bakınca İzmirde CHP nin yıkıcı güçlerini çok net görmüş oluyorsunuz. CHP li olduğunu iddia eden ama asla CHP li olamayan ilkeleri ile yakından uzaktan ilgisi blunmayan başta Aziz Kocaoğlu ve bir kaç yandaşı orada nasılda poz vermişler. Tabiki bu Erol Yaraş kendisine bu anlamda en yakın olan ve ona en güzel kıyakları yasalara rağmen sağlayan o malum ve orijini sağ bir parti olan zatın yanında olmayı tercih etmiş. Ve bu gün bu usulsüzlükleri yapanlar yarın hem yargı önüne çıkacaklarken halkın önüne çıkacak yüzü bulamayacaklardır. Onlar içinde halk çokta önemli değildir zaten. Bakalım göreceğiz bu tatlı tatlı yemenin devamını.