x
     

Biraz geç olmadı mı?

9 Ekim 2022 Pazar , 19:28
Okunma: 1214
0 Yorum

Diyecek söz bulamıyoruz!

 

Çiğli belediyesi,
 
Muhalefet şerhi konulan,
 
Denetim raporuna geçmeden önce,
 
Sizlerle paylaşmak istediğimiz,
 
İnanılmaz bir detay var!
 
Utku Gümrükçü belediyenin 7.katında çalışmakta,
 
Belediyenin asansörü 7. kata çıkamıyor,
 
Personel belediye başkanı ile görüşecekse,
 
Önce güvenlik engelinden geçmesi gerekiyormuş,
 
Vatandaşın Utku başkanı görmesi ise hiç mümkün değilmiş,
 
Meclis toplantılarına katılmıyormuş,
 
Belediye personeli Utku başkanı göremiyormuş,
 
Hiç yüz yüze gelmemiş,
 
Utku başkan bu durumun farkına varmış olacak ki,
 
Tek tek belediye personelini çağırıp tanışmaya başlamış,
 
Biraz geç olmadı mı?
 
Diyecek söz bulamıyoruz,
 
Ne diyelim!
 
Muhalefet Şerhi ile devam edelim;

9. Belediye kaynakları verimli kullanılmayarak KAMU ZARARINA neden olunmuştur.  
 
Balatçık 19.3 Ha alanın Rezerv Yapı Alanı ve Riskli Alan ilan edilmesi için dosya hazırlanması, Strateji Planı hazırlanması, park düzenlemesi yapılması, evde bakım hizmetleri, çiğli geneli anket yaptırılması, sosyal medya takip hizmeti alımı, Balatçık pazaryeri, Cumhuriyet Demokrasi parkı yüzme havuzu projeleri,  memnuniyet anketi çalışması, sosyal yardım alanlarla ilgili anket çalışması yapılması gibi işlerin, belediyemiz bünyesindeki personeller yerine hizmet alımı yapılması, kamunun olanaklarının etkin ve verimli kullanılmaması, dolayısıyla kamu zararı oluşması sonucunu doğurmaktadır. Teknik personel sayılarının artırılarak, müşavir firma ve kişilerden alınan hizmetlerin kurum içinde karşılanması uygun olacaktır. 
  
10. Mal ve Hizmet alım miktarlarında ve alım fiyatlarında DENGESİZLİK/TUTARSIZLIK bulunmaktadır.  
 
Bilardo masası ve isteka takımı alımı, spor malzemeleri alımı, belediye hizmet binası girişi zemini için seramik alımı, adet olarak incelenmesi gereken çalı süpürge alımı, afetler için Muş’tan çadır alımı, uyku tulumu alımı, araç ve çöp kamyonu kiralama hizmeti alımı,  İstanbul’dan su arıtma sistemi filtre değişimi için firmadan hizmet alımı, roman vatandaşlar için yapılan loca inşaatı hizmet alımı, kamera sistemi alımı, tüm bu mal ve hizmet alımlarının ayrı ayrı ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Başkanlığınızca bu hususların derinlemesine araştırılması ve soruşturulması gerektiği kanaatindeyim.  

11. MAL VE HİZMET TEMİNİNDE: YASALARA AYKIRI DAVRANILMIŞTIR. 
 
Akvaryum Cafe olarak bilinen taşınmazın intifa hakkının; belediye şirketine sermaye arttırılması sırasında verildiği bilinmektedir. Taşınmazın giderlerinin intifa hakkı sahibi tarafından ödenmesi gerekirken;  bu taşınmaza Belediye tarafından ödeme /harcama yapıldığı görülmektedir.  Usul ve yasaya aykırı olduğunu düşündüğümüz bu yersiz ödemelerin belirlenecek oran ve şekilde yansıtılması, talep edilmesi ve / ve ya rücu yönteminin kullanılması gerektiği kanaatindeyim. 

Devam edeceğiz. 


Kaynak:

Etiketler:

  • ,
  • Biraz,
  • geç,
  • olmadı,
  • mı?,
  •