x
     

EKO BAŞKAN Çeşmelinin Paralarının

14 Mart 2023 Salı , 20:06
Okunma: 994
0 Yorum

Nereye gittiğini öğrenmek hakkımız değil mi?

 

Sorularımızın yanıtı,

Verilmeyince BEDK,
 
Gitmekten başka,
 
Çaremiz kalmadı.
 
T.C
BİLGİ EDİNME DEĞERLENDİRME KURULU'NA

Çeşme Belediye Başkanlığına Çeşme Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü kanalıyla sorduğumuz soruların cevabı Çeşme Kaymakamlığından 13 Mart 2023 tarihinde e;mail olarak  geçikmeli olarak yanıtsız bırakıldığından, kurulunuzdan incelenmesini talep etmekteyiz.
 
31 Ocak 2023 tarihinde sorduğumuz sorular;
 
ÇEŞME KAYMAKAMLIĞI'NA

Çeşme belediyesi tarafından 2019 tarihinden bu güne GÜNEŞİM MEDYA YAYINCILIK, İKİNCİ YÜZYIL, ANKA belediye kasasından ödenen tutarların KDV dahil net olarak bildirilmesi.
 
Ekte sunduğumuz cevap yazısında;
 
"Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri gereği Çeşme Belediyesi'nin hizmet ve faaliyetlerinin vatandaş ve hemşehrilerimize duyurulması, ulaşılabilirliği  ve ayrıca İlçenin tanıtımı amacıyla ulusal ve yerel basına haber, demeç, tanıtım hizmet alımı yapılmaktadır. 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5018 Kamu Mali Kontrol Kanunu, 4737 Sayılı Kamu İhale Kanunu'nun ilgili maddeleri ve hükümleri doğrultusunda işlem yapılmakta ve yapılan tüm işlemler kamu denetim kurumları tarafından denetlenmektedir. Bilgilerinize arz olunur."
Gelen cevaptan anlaşılacağı üzere sorduğumuz soruların yanıtı olmadığı ortadadır.

Nivent Kurtuluş
 
EKLER;
 
Gelen e-mail görüntüsü ve başkan yardımcısı imzalı cevap yazısı.


Kaynak: