x
     

Eksik Yazmışız!

17 Eylül 2023 Pazar , 20:41
Okunma: 669
0 Yorum

Meğer daha fazlası varmış!

 

Tunç Soyer Dışında.,
 
Ekibi de.,
 
 
Bir yazı kaleme almıştık,
 
11 Eylül meclis gündeminde,
 
Yer alan yurtdışı seyahatlerine,
 
Son meclis gündemine,
 
Eklenen maddeler;
 
III. BAŞKANLIK MAKAMINCA GÜNDEME EKLENEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
 
1. İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali BOR, Avrupa Bölgeler Komitesi Genç Seçilmiş Politikacılar Programı'na Nisan 2023'te başvuruda bulunmuş ve programa katılmaya hak kazanmış olup, 09-12 Ekim 2023 tarihlerinde Brüksel'de gerçekleşecek 21. Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası'na İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali BOR'un katılması, konaklama, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, seyahat ile ilgili diğer yasal giderlerinin (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (Özel Kalem Md. E.1540869)
 
2. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü sağlıklı kent yaratmak amacıyla, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma, doğanın korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumu aydınlatma ve farkındalık oluşturmak amacıyla yurt içi ve Avrupa Birliği başta olmak üzere yurtdışı ortak proje ve çalışmalar yürütmekte ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) kapsamında Green City Görevlileri ile yüz yüze bir toplantı için Londra Canary Wharf'taki yeni genel merkezinde 21 Kasım Salı ve 22 Kasım 2023 Çarşamba günü gerçekleşecek etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediyemizin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı Kemal KILIÇ'ın katılması, 20/11/2023 - 23/11/2023 tarihleri arasında görevli-izinli sayılması, konaklama ve uçakla gidiş dönüş yol ücreti masrafları proje tarafından karşılanacağından, seyahat ile ilgili pasaport işlemleri ve (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, ulaşımı ve günlük harcırah vb) İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu tertibinden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dai.Bşk.E.1539534)
 

3. Yunanistan'ın Selanik kentinde her yıl düzenlenen "Philoxenia Uluslararası Selanik Turizm Fuarı"      10-12 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, İzmir'in yurt dışında etkin bir şekilde tanıtılması ve sürdürülebilir turizm politikaları geliştirmek amacıyla, söz konusu fuarda kurulacak olan stant ile tüm katılımcılara şehrimizin tanıtılması aynı zamanda farklı turizm türlerinde faaliyet gösteren yatırımcıların davet edilmesi planlanmakta olup; bahse konu çalışmaları gerçekleştirmek ve ikili görüşmelerde bulunmak üzere, Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığı'na bağlı Turizm Şube Müdürlüğü'nde görevli Endüstri Mühendisi Ömer Faruk KAYIRAN ve Büro Personeli Değer A.KAHYAOĞLU'nun görevlendirilmeleri, 09-13 Kasım 2023 tarihlerinde görevli-izinli sayılmaları, anılan personellere görev (gri) pasaportu sağlanması, 6245 sayılı Harcırah Kanunu kapsamında ulaşım, konaklama, şehir vergisi, şehir içi ulaşım, harcırah, yurtdışı çıkış harcı ve diğer yasal giderlerin Turizm Şube Müdürlüğü bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu" harcama kaleminden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (Dış İlişkiler ve Turizm Dai.Bşk.E.1539593) 


Kaynak:

Etiketler:

  • Eksik,
  • Yazmışız!,
  •