x
     

Güzelbahçe ilçesinden.,

6 Eylül 2022 Salı , 20:49
Okunma: 1194
1 Yorum

Gelen ihbarlara yetişemiyoruz

 

Güzelbahçe ilçesinden gelen,
 
İhbarı ilgili yerlere,
 
Gönderilmek üzere hazırladık,
 
T.C
Güzelbahçe Kaymakamlığı'na
 
İzmir ili Güzelbahçe ilçesi Siteler Mahallesi 2 limanda devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan kıyıda   Kaçak olarak belediye tarafından yapılan ve belediye şirketi tarafından işletilen kafeterya için;
 
1- Güzelbahçe belediyesi mülkiyetindeki Siteler Mahallesi 1323 Ada 21 numaralı parselini belediye meclisinin 10.08.2021 tarihli 46 sayılı kararı ile ihalesiz işletmesini 10 yıllığına belediye şirketine verilmesi mevzuata uygun değildir.
 
2- Kıyıda devletin hüküm ve tasarrufu altında kalan alanda Kaçak olarak yapılan Büfe için ilçede kıyıları korumakla 1 derece sorumlu olan kaymakamlık  Bu durumun farkında değil midir?
 
3- Kaçak kafeterya için imar müdürü yasal görevlerini yapmayarak görevini kötüye kullanmış mıdır?
 
4- Kaçak kafeteryaya 23.09.2021 tarihi ve 69 sayılı iş yeri ruhsatını veren ruhsat denetim müdürü görevini kötüye kullanmış mıdır?
 
5- Karayoluna 40 metre mesafede bulunan Büfe için içki ruhsatı verilmesi de usulsüz olup ruhsatı  düzenleyenle görevlerini  kötüye kullanmış mıdır?
 
6- Kaçak kafeterya ya elektrik ve su bağlanması için belge düzenleyenler de görevlerini kötüye kullanmış mıdır?
 
Yukarıdaki 6 maddelik sorularımızı maddelere ilişkin cevaplandırılmasını talep ediyoruz.

Dağıtım gereği;
 
İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı
 
İzmir Valiliği

Güzelbahçe belediyesine denetime gelen müfettişlere iletilmek üzere. 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 6.9.2022 21:16:54

  • 7510
  • Merhaba Nivent Hanım Başarılı Çalışmalarınız Taktire Şayan. Öncelikle yapılan usulsüzlüklere karşı kamuoyu bilinçleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere personel sürekli sürgünde mesela Mali Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gelirler Şube Müdürlüğünde 40 yakın Tahsildar Memur hepsi Türk Silahlı Kuvvetleri Mensubu olur. Birer ikişer müdürlüklere verildi. Kısacası demirbaşları başta Sultan TAZEGÜL ve gelir müdürü hülya sert in zaferi ile sonuçlandı. Hani şu DOGANÇAY MEZARLIĞINDA ÇALINAN PARA KASASININ SORUMLU OLDUĞU MÜDÜRLÜK.
  •