x
     

Konuyu Vakıflar Genel..,

30 Nisan 2019 Salı , 20:38
Okunma: 2191
0 Yorum

Müdürlüğü'ne ilettik!

 
Geçtiğimiz gün, “İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ait Arsada yapılanlar nedir?” başlığı altında bir haber yapmıştık,
 
 
Bugün yerel basında,
 
“CHP'li Sertel Meclise taşıdı: Adrese teslim ballı ihale

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in Meclis gündemine getirdiği ihale yankı uyandırdı. 17 bin lira kira ödeyen kiracının boşalttığı denize nazır arazinin ihalesine sadece AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar'ın yeğeninin girip kazandığını ve 4 bin 250 lira kira ödeyeceğini belirten Sertel, "Yasalara aykırı şekilde arazi kır düğün salonu yapıldı. İhale derhal iptal edilmeli" 
 
Konunun gündemde olmasına çok sevindik,
 
Bugün Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne Cimer üzerinden sorularımızı yönelttik,
 
Sayın Yetkili
 
İzmir Bayraklı İlçesi sınırlarında Anadolu Caddesi üzerinde bulunan 8774 Ada, 23-24-25 ve 26 parsellerdeki 4000 m2 olan taşınmazla ilgili aşağıdaki sorularımızın maddelere ilişkin cevaplanmasını talep etmekteyim.
 
1- İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından bir internet sitesi üzerinden duyurulan ihaleye yalnızca MHP eski İzmir Milletvekili Yusuf Kırkpınar’ın oğlu ve aynı zamanda 27. Dönem AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın yeğeni olan Alper Kırkpınar girdiği doğru mudur?
 
2- Rekabet koşulları sağlandı mı? 
 
3- Eski kiracı 17 bin liradan çıkarken, 4 bin liradan açılan yeni ihale 4 bin 250 liraya verilmesinde kamu zararı oluşmuş mudur?
 
4- Kiralanan parseller, depolama alanı olarak kullanılması gerekirken kır düğün salonu yapılması yasa ve yönetmeliğe uygun mu?
 
5- Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait taşınmazların kiraya verilme işlemleri, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa tabi değil midir?
 
6- 2886 sayılı Kanun gereği kiraya verilme işlemleri, kapalı teklif, açık teklif ve pazarlık usulü ile yapılmış mıdır? 
 
7- Kanun gerekleri yerine getirilmedi ise ilgili kişiler hakkında soruşturma açılmasını talep ediyorum.
 
Gelen yanıtlardan sonra sizlerle paylaşacağız.
 
 

 


Kaynak: