x
     

Sayın Başkan Özdere'liler neden..,

15 Mart 2021 Pazartesi , 20:51
Okunma: 2921
0 Yorum

Yarım asırdır ilçeleri olan Menderesten kopmak istiyor?


Çok merak ediyoruz,

 
Özdere'yi Selcuk'a bağlatmak icin neden seferber olundu?

Bunun altinda yatan belediyenin Ozdere'ye ilgisizligimi,  yeterince hizmet alamaması mı?

Yoksa sektörel bazda uyuşmazlık mı?

Bir okurumuz,

Ozdere sakinleri sayfasında  yayınlanan, yazıyı yolladı,

"Değerli Özdere sakinleri:
 

 
Mahallemiz için daha geniş olanaklar sağlayacağını düşündüğüm bir konuyu dikkatlerinize sunmak isterim.Sizlerin çoğunluğunun evet demesiyle mümkün olabilecek bir dilek.
 

 
Lafı uzatmadan açıklayayım.İlçe olarak Menderes yerine Selçuk’a bağlanma fikri.Aklıma gelen yararları madde madde sıralaramak istiyorum.
 

 
   1- Selçuk 32 km, Menderes 43 km.
 

 
   2-Selçuk ilçemiz olduğu takdirde ora ile de belediye otobüs bağlantımız olacaktır.
 

 
        a)Böylece hastane konsunda yeni bir kolaylık olacaktır.
 

 
        b)Öğrencilerimiz daha güvenli ve ucuz gidip,gelecektir.
 

 
        c)Şehirler arası yolculukta daha güneye giden otobüslerle Özdere’ye gelenler Selçukta iniyorlar sabahın köründe,gecenin ilerlemiş saatlerinde gelenler için yeni bir seçenek olacaktır(tek başına seyahat eden kızlarımız ve kadınlarımız için de).
 

 
        d)Selçuk tarihsel turizm yönünden ülkemizin en önemli noktasıdır(Efes,Meryem Ana,Kale,dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis tapınağı,Şirince).Özdere ile bağlantı turizm yönünden hem bize,hem oraya çok yararlı olacaktır.
 

 
    3-Menderes çok geniş ve hizmet verilecek kişi sayısı şimdilerde 101 000. 
 
 
 
    4-Selçuk çok küçük,birbirine daha yakın yerleşimlere sahip,nüfusu da şimdilerde 36 000.Devlet ve belediye hizmeti daha kolay olur,gelir.
 

 
    5-Tarihsel önemi yönünden Selçuk’da kültürel etkinlikler önemi ve kalitesi yönünden çoktur ve görkemlidir,sık sık yapılmaktadır.Mahallemizde oturan emekli ve sanata değer veren azımsanmayacak bir birikim vardır.
 

 
    6-Mahallemiz halen varolan,(daha da artacak) turistik işletmeye ev sahipliği yapmaktadır.Selçuk’la birleşecek bu potansiyel azımsanamaz.Örnek verirsek adımızın Efes’le anılması dünya çapında bir reklam kolaylığı olmaz mı?
 

 
    Belki nüfus çokluğu yönünden Menderes belediyesince pek adam yerine konmadığımız yönünde de yaşanmışlığımız ve algımız da var ne yazıkki.
 

 
    Paylaşımıma benim göremediğim başka yararları yazarsanız daha da güzel olacaktır.Saygılarımla.
 

   Not:Büyükşehir belediyesi otobüsleri ile Menderes üzerinden ulaşımımız devam edecektir diye de düşünüyorum.İzban ulaşımı böylelikle iki noktadan da olacaktır."


Kaynak: