x
     

Sayın Batur Siz Gerçekten.,

29 Temmuz 2022 Cuma , 13:36
Okunma: 1534
0 Yorum

CHP'li misiniz?

 

 
Bugün Abdul Batur'un,
 
Açıklamalarını hayretle,
 
Şaşkınlıkla okuduk,
 
Abdul Batur demiş ki;
 
"CHP’li Abdül Batur’dan itiraf gibi açıklamalar geldi. Abdül Batur, “Müfettiş baskısı diye bir şey yok” sözleriyle Kılıçdaroğlu’nun yalanını çürütmüş oldu"
 
Bizce de doğru  çünkü kendine müfettiş gitmiyor, çünkü kendi kökten CHP'li değil,
 
Özfatura'nın manevi evladı,
 
Özfatura zamanı İZBETON Genel Müdürüydü,
 
İkdidar müteahhitlerinin büyüksehir adayı, partiye baskı yaptıkları kişi,
 
Piriştina öldüğünde, İBB için  AKP tarafından TBMM de önerilip desteklendiği, bizden biri dedikleri aday,
 
Sessizce büyükşehiri pusuda bekleyen aday,
 
İktidar aleyhine ağzından tek bir cümle çıkmayan CHP' li.
 
Narlıdere'nin dağlarına gökdelenleri diktiler  tarlalarını imara açılmasına  göz yuman CHP'li,
 
Kamu kaynaklarıyla, il başkanının altına araba tahsis eden CHP'li,
 
Doğruyol partisinden gelip, manevi babası Özfatura  görevden gidince CHP ye geçip, gerçek partilileri uzaklaştıran  CHP'li,
 
İnsan CHP'li olmayınca tabi CHP'li belediyelere müfettiş gelmiyor der,
 
Ne diyelim bu Yeni CHP, partili olmayanları bulup aday yapmakta çok mahir!
 
Abdul Batur açıklamaların devamında ise;
 
"Mesela 2012'den 2019'a kadar Narlıdere Belediye Başkanı bendim. O dönem de araştırılıyor. Bir de ayrıca denetimler var. Biz şu ana kadar müfettiş baskısı görmedik" yanıtını verdi.
 
Sayın Batur size iki defa soruşturma izni verildi,
 
İki defa yargılandınız,
 
Birinci yargılamadan,
 
Sanık Abdül Batur’un sabit olan Görevi Kötüye Kullanma suçu nedeniyle eylemine uyan TCK.nun 257/2 maddesi uyarınca, suçun işleniş şekli ve kastın yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ÜÇAY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık eylemini zincirleme olarak gerçekleştiğinden cezası TCK.nun 43.maddesi uyarınca sanık hakkında verilen ceza takdiren 1/4 oranında artırılarak sanığın ÜÇ AY YİRMİ İKİ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın duruşmadaki tutum ve davranışı lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek TCK.nun 62. Maddesi uyarınca cezasından 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın ÜÇ AY ÜÇ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık hakkında başkaca takdiri ve kanuni artırım ve indirim nedenin uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kişilik özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat oluşmadığından ve sanık HAGB den yararlanmak istemediğinden CMK.nun 231. Maddesinin sanık hakkında uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kayden sabıkasız oluşu, suçun işleniş özelliği ve sanığın sosyal durumu dikkate alınarak hapis cezasının bir günü TCK. 50/1-a ve 52. Maddeleri uyarınca günlüğü takdiren 20 TL’den olmak üzere paraya çevrilerek sanığın neticeden BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın ekonomik durumu ve kişisel hali dikkate alınarak verilen para cezasının aynı yasa 52/4 md uyarınca takdiren birer ay ara ile ve 10 eşit taksitte ödenmesine, taksitlerden birini süresinde ödemediği takdirde geri kalan kısmın tamamının tahsiline ve ödenmeyen adli para cezasının hapse çevrileceği hususunun sanığa ihtarına (ihtar yapıldı). Suçun TCK nun 53/1-a maddesindeki yetkinin kötüye kullanılması suretiyle işlenmesi nedeniyle aynı kanunun 53/5 maddesi uyarınca takdiren KIRK ALTI GÜN süreyle adli para cezasının tamamen infazından sonra başlamak üzere TCK nun 53/1-a maddesindeki hak ve yetkinin kullanılmasından yasaklanmasına.
 
Mahkeme Hakimi sizin için,
 
".,sanığın kişilik özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat oluşmadığından"
 
İkinci yargılamadan da ceza aldınız,

İzmir 35'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde  Ceza alan Başkan Batur ve bürokratları büyük bir şok yaşadı. Hakim Derviş Eryıldırım Başkan Abdul Batur ve İmar Müdür Vekili Ali Ulvi Dülger'in görevi ihmal suçunu işledikleri ve 6 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılmalarına karar verdi. Hapis cezası günlük 30 liradan toplam 5 bin 610 lira adli para cezasına çevrildi. Bu paranın 20 eşit taksitte ödenebileceği belirtildi. Ayrıca para cezasının infazı sonrası Batur ile Dülger'in 100 gün süre ile kamu görevlerinin yasaklanmasına karar verildi. Ayrıca diğer sanıklar Savran ile Karasu'ya görevi ihmal suçundan 3 ay 10 gün hapis cezası verildi. Hapis cezası günlük 25 liradan toplam 2 bin 500 lira adli para cezasına çevrildi. Bu paranın 10 taksitle ödenmesine karar verili. Ayrıca Savran Karasu hakkında 50 gün süreyle görevden uzaklaştırma kararı çıktı. Karar İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderildi. Önümüzdeki günlerde Başkan Batur'un avukatlarının yerel mahkemenin kararına itiraz etmesi bekleniyor. Ancak İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'nin kararı onaması durumunda Başkan Batur 100 gün boyunca Narlıdere Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılacak.”
 
Sayın Batur'a son hatırlatmanız da Narlıdere belediyesine gelen Sayın Mülkiye Başmüfettişlerine sizin döneminize ait dosyaları hazırlayıp vereceğiz.


Kaynak: