x
     

Sayın Gürbüz Kamunun Arabasıyla.,

12 Ağustos 2022 Cuma , 20:09
Okunma: 1347
2 Yorum

Kaza Yapmışınız!

 

Bu gün basında çıkan,
 
"Foça Belediye Başkanı CHP’li Fatih Gürbüz, gece yarısı kendi kullandığı resmi makam aracıyla kaza yaptı. İlçe merkezinde bulunan Foça eski sanayi sitesi güzergahında gece 02.00 sularında hızla ilerlerken başka bir araca çarpan Gürbüz’ün alkollü olduğu iddia edildi.

Kazanın ardından olay yerinde yapılan görüşmeler neticesinde Gürbüz’ün çarptığı araçta yer alan kişiler şikayetçi olmazken Foça Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafların şikayetçi olmaması ve aralarında uzlaşması nedeniyle resmi bir işlem yapamadı."
 
Belediye başkanı iddia edildiği gibi,
 
ALKOLLÜ ise durum gerçekten vahim,
 
Resmi makam arabasıyla,
 
Gecenin o saatinde görevde miydi?
 
Devletin arabasını görev izni olmadan,
 
Kullanması mümkün değil,
 
Umarız kamunun arabasının masraflarını belediye kasasından ödemezler,
 
Yine basında çıkan;
 
"Belediye Başkanı Gürbüz’ün çarptığı aracın tamir ve bakım masraflarını üstlenme, gerekirse yeni bir araç satın alıp hediye etme sözü üzerine kazaya karışan diğer kişilerin olay yerinden ayrıldığı belirtildi."
 
Karşı tarafın masraflarını umarız başkan kendi cebinden öder,
 
En vahimi ise;
 
"Gürbüz’ün kullandığı resmi plakalı siyah renkli Mercedes Vito marka aracın ön kısmı ve yan tarafları tamamen parçalanırken olay yerine gelen çekiciyle bulunduğu yerden kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan kaza sonrası yaralananın olmaması ve taraflar arası uzlaşmanın sağlanmasıyla alkol metreyle üfletme işlemi yapılamadığı öğrenildi. "
 
Belediye başkanı diye alkometreye üflememesi ne kadar doğal?
 
3607 TAŞIT KANUNU
 
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
 
Taşıtların Mesai Saatleri Dışında Kullanımı
 
Mesai Saatleri Dışında Kullanım Esasları
 
Madde 11 - (1) Taşıtların, sahadaki işlerin kontrolü amacıyla. şoförler ve görevli kamu personeli tarafından mesai saatleri dışında kullanımı, Yetkili Makamın Oluruna tabidir,
 
İlçe belediyesi olduğu için Foça Kaymakamından izin alınmış mı?
 
Taşıt Yönetmeliğinin 17 . Maddesinde;
 
Kaza Tespit Tutanağı
Madde 17- (l ) Karayolları Trafik Kanunu ve Trafik Yönetmeliği uyarınca. 
taşıtlarda "Maddi Hasar]ı Trafik Kazası Tespit Tutanağı" bulundurulacaktır.
 
(2) Şoförler ile görevli kamu personeli; maddi hasarlı trafik kazalarında, Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağının mutlaka doldurulmaları gerektiği uygulanması hakkında bilgilendirilmesi sağlanacaktır.
 
Kaza tespit tutanağı tutuldu mu?


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 14.8.2022 15:29:27

  • Cesamin ÖZKAN
  • İtfaiye erliğinde maaş ile çalışma geçmişi olan bu şahıs, kaza sonucu karşı tarafın zararını karşılamak adına gerekirse yeni bir araç alarak giderme gücünü nereden buluyor...
  • Misafir - 12.8.2022 21:30:29

  • Nivent hanım
  • Sayın başkanın makam aracını gayri resmi kullanma alışkanlığı itfaiye geleneğinden gelmiş olabilir nede olsa kendisi İtfaiye erliğinden CHP belediye başkanlığına yükselen bir arkadaşımız 1)Güney İtfaiye Amiri makam aracıyla izinsiz hangi ilimize gitmiştir 2)Batı Bölge Amiri makam aracıyla yıllardır izmirden urlaya nasıl gidip gelmektedir 3) Merkez itfaiyede kimler hizmet aracı adı altında bu araçlarla evlerinden iş yerlerine her gün gelip gitmektedirler 4)bu soruların ardı gelir de neyse bu kadar bu günlük yeter
  •