x
     

Seferihisar ilçesinden.,

2 Ocak 2023 Pazartesi , 19:49
Okunma: 1033
0 Yorum

İHBAR VAR!

 

"NİVENT HANIM İZMİR İLİ SEFERİHİSAR İLÇESİ SIĞACIK MAHALLESİ GİRLEN KOYU MEVKİSİ 3897 ADA, 1 PARSEL NUMARALI TAŞINMAZIN DENİZ TARAFINDA EKTE BULUNAN RESİMLERDEN DE GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE KAÇAK İSKELE YAPILMIŞTIR. DOĞAL SİT VASIFLI BÖLGEYE YAPILAN BU İSKELE SEBEBİ İLE BU ALANA BÜYÜK ZARAR VERİLMEKTEDİR. 


1 OCAK 2023 TARİHİNDE BU ARSA ÖNÜNDE BAHİS KONUSU OLAN İSKELEYE BAĞLI TEKNELERİN SAHİPLERİ TARAFINDAN DÖKÜLEN VE UZUN ZAMANDIR BİRİKMİŞ ÇÖPLER SEBEBİ İLE YANGIN ÇIKMIŞ TEPE ÜZERİNDE BULUNAN MAKİLİK YANARAK YOK OLMA TEHLİKESİ GEÇİRMİŞTİR. 

BU SEBEPLE BU KAÇAK İSKELENİN MÜLKİ İDARE MÜDAHALESİ İLE KALDIRILMASI BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR. AYRICA AYNI KOYDA ÜZERİNDE 1. DÜNYA SAVAŞINDAN KALMA MAKİNALI TÜFEK MEVZİSİ OLAN KÜLTÜREL VE DOĞAL SİT NİTELİĞİNE SAHİP 3902 ADA, 1 PARSEL ÖNÜNE DE YENİ BİR KAÇAK İSKELE YAPILMIŞ VE ARALIK AYINDA ÇIKAN FIRTINA İSKELENİN PLATFORM KISMINI YIKMIŞTIR FAKAT DENİZ TABANINA ÇAKILMIŞ OLAN KOLONLAR HALEN YERİNDE DURMAKTADIR MUHTEMEL YAKIN ZAMANDA BU KAÇAK YAPIYI TADİL EDECEKLERDİR. 

BU İHBARIMIZ İLE GEREK İZMİR B.B., SEFERİHİSAR BELEDİYESİNE VE GEREKSE İZMİR ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE MERKEZİNİZ CE YAPILACAK BİLDİRİMLER ÇERÇEVESİNDE KONUNUN ÜZERİNE GİDİLMESİNİN SAĞLANMASINI SAYGILARIMIZLA ARZ EDERİZ."

 
Konuyu takibimize aldık, ilgili yerlere sorduk.
 
 


Kaynak: