x
     

Sn Buca Kaymakamı'na soruyoruz.,

8 Eylül 2016 Perşembe , 12:27
Okunma: 3161
1 Yorum

Sizin toplanan paralardan haberiniz var mı?

 

Buca Kaynaklar’da bulunan KAÇAK KONUMDA, BARAJ HAVZASI üzerinde kurulan gayri yasal HAYVAN PAZARI kaldırılmadığını şaşkınlık içinde izliyoruz.

 
İZSU Genel Müdülüğü ilgili yerlere yazı yazmanın ötesinde hiçbir şey yapmadı. “Görevi değilmiş.”
 
Buca Belediyesi Buca Kaymakamlığından yardım için istek yazısı yolladı.
 
İzmir Valiliği sadece dinledi.
 
İzmir Defterdarlığı BARAJ HAVZASINDA olan yeri kiralayamayacağını kesin bir ifade ile yazdı.
 
Sonuç koskocaman bir hiç oldu.
 
Kaymakam bey ile görüşmemi sizlerle daha önce yayınladım. Tekrar yayınlayacağım sonrasında çok önemli açıklamalarım olacak.
 
Kaymakam Beye elimdeki yazışmaları tek tek gösterdim. Plan hükümlerine göre izin verilmemesinden dolayı öncelikle acilen çadırların kaldırılması gerektiğini anlattım.
 
Kaymakam Bey; “bu alanda yıllarca kurban satışı yapılmakta.”
 
Kaymakam Bey yıllarca baraj havzasında yapılmış olabilir, şimdi biliyoruz ki burası Baraj havzası. Kaldıki İZSU raporları da bunu gösteriyor.
 
Kaymakam Bey; “Siz Bornova ve diğer ilçelerdeki kurban satış yerlerinin kötü olduğundan haberiniz var mı.”
 
Sayın kaymakam kötü örnek emsal temsil etmez. Kaldı ki bu alan baraj havzasında ve biz barajlarımızın kirletilmesine müsemma gösteremeyiz.
 
Kaymakam Bey; “Siz burada hayvanlarını satmaya uğraşan garip insanların ekmeğine mani oluyorsunuz.”
 
Biz kimsenin ekmeği ile uğraşmayız, yarınlarımız adına barajlarımızın kirlenmesini istemiyoruz diye kaymakam beyin odasından ayrıldım.
 
Hani Sayın Kaymakam, “Siz burada hayvanlarını satmaya uğraşan garip insanların ekmeğine mani oluyorsunuz.” Demişti ya.
 
Durum hiç öyle değilmiş, bana gelen iddialarda ise her hayvan satış yerinde gayri resmi yoldan faaliyetlerini sürdüren garip insanlardan 4 Bin TL para toplanıyormuş.
 
Bu toplanan paraların vergisi ödeniyor mu diye Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına sorduk. Bize göre usulsüz toplanan bu paraların vergisi ödenmeli diyoruz.
 
Ya Buca Kaymakamının bu toplanan paralardan haberi var mı?  
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 08.09.2016 14:43:39

  • Cesamin Özkan
  • Balık baştan kokar boş söylenmiş öz deyi değildir. Sen İzmir Büyükşehir Belediyesinin başkanı olacaksın, senin ilçe belediyen senin genel müdürlüğünün yazışmalarına rağmen seni takmayacak ciddiye almayacak ve aklından eseni yapacak. Ammaaaaa velakin genel başkanına ve genel merkezine karşıda dayı dayı davranışları ihmal etmeyeceksin. Milletvekili takmayıp basın önünde ağza alınmayacak laflarla kavga edeceksin partine oylar kaybettireceksin ama bir içle belediyesine bir ufak aksaklık için lafını etkinliğini esirgeyeceksin. Adama ne bu iş diye sorarlar değilmi. Bizde yani bende soruyorum ne bu iş. Tabiki ben ne iş olduğunu anlıyorum ama halkımıza anlatmaya çalıştığımızdan soruyoruz ne iş diye. Yoksa Bornova Belediye başkanı iken Piriştinın ölümü ile en silik ilçe belediye başkanını belirleyip oraya oturtulduğu andan itibaren bu günleri görme yeteneği olan kişileriz. Tıpkı Recep Tayyib'i demokrasinin gereğidir diye koltuğa taşıyanları sayesinde ülkede bu gün yaşanmakta olan olumsuzlukları gördüğümüz gibi. Aziz Kocaoğlu 'da devamlı dört ayak üzerine düşen, ülke konjonktürünün azizliği ile Aziz Kocağlu olmuş birisi. Yani bu ülke son 15 yılın ilginç sosyo ekonomik konjonktüründen kaynaklı koşullarından tipik siyasilerin üremesine bununda ülkeye vede bölgeye de maliyeti oldukça fazla olmasını beraberinde getirmiş oldu.
  •