x
     

SN SOYER GERÇEKLERİN.

27 Ağustos 2023 Pazar , 20:13
Okunma: 1431
0 Yorum

bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır!

 

 

Son günlerde,
 
Yerel basını ve Ulusal basında,
 
yer alan Tarkan Konseri ile ilgili,
 
İBB'ye tekrar sorularımızı yönelttik,
 
Cevap verilir mi verilmez mi?
 
Bilemiyoruz,
 
Sorularımıza geçmeden önce,
 
Sizlerle paylaşmak istediğimiz, önemli konular var,
 
TARKAN Konseri için önce bilgi verilmemişti,
 
BEDK tarafından cevap verin diye karar çıkınca,
 
Mecburen cevaplandı,
 
Ancak İZFAŞ tarafından verilen yanıtta,
 
"Tarkan'a ödenen para dışında tüm ödemelerin SPONSOR kapsamında gerçekleştirildiğini"  cevap olarak yollandı,
 
Lakin gerçek öyle olmadığı meydana çıktı,

Gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır!
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına İZFAŞ yetkilileri hakkında YALAN BEYANDA BULUNMA SUÇUNDAN dolayı vatandaşlarla TOPLU SUÇ DUYURUSU yapacağız.
 
Katılım oldukça fazla!
 
Birazdan bizim dışımızda BEDK giden bir vatandaşa Tarkan Konserini bedelini açıklayın diye çıkan bir karardan daha söz edeceğim,
 
Ayrıca bize verilmeyen GÜLŞEN KONSER fiyatını da açıklayacağım,
 
Şimdi sizlerle İBB'ye sorduğum soruları paylaşıyorum;
  
SAYIN YETKİLİ
 
İzmir'in 100. Kurtuluş gününde, TARKAN bir konser vermişti, konserin maliyetlerini Bilgi Edinmeden sormuştum, İZFAŞ'IN özel bir şirket olduğu yazılsa da, sorularımı tekrarlamama rağmen bir yanıt alamadığımdan, BEDK gittim ve BEDK cevaplayın diye karar sonrasında  İZFAŞ tarafından cevap yazısında;

".,Bahsi geçen etkinlik, 9 Eylül 2022 tarihinde, İzmir'in işgalden kurtuluşunun 100. Yılı kapsamında gerçekleştirilmiş olup, kamusal platformlarda ve medyada da yansıdığı şekilde etkinliğe ilişkin tüm giderler sponsorluklar kapsamında gerçekleştirilmiş, dolayısıyla İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. tarafından bu konuda bütçe ayrılmamıştır.

Tüm bunlara ek olarak, etkinlik kapsamında sahne alan sanatçı Tarkan, konser bedeli olarak edindiği KDV dahil 3.540.000,00 TL (Üç milyon Beş Yüz Kırk Bin Türk Lirası) meblağın tamamını sosyal yardım işlerine bağışlayarak aktardığı hususunu medyada deklare ederek. Gerçekleştirilen bu etkinliğin tamamen kamuya yönelik ve kar amacı gütmeyen bir kamu  hizmeti niteliğinde olduğunu tevsik etmiştir. Bilgilerinize arz ederiz."
 
Tarkan'a ödenen para dışında tüm ödemelerin SPONSOR kapsamında gerçekleştirildiğini İZFAŞ olarak tarafıma yolladınız.
 
İZFAŞ tarafından ihalesi yapılan STAR AS SES IŞIK MÜZİK GÖSTERİ HİZMETLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİNE 24.08.2022/863248 numaralı hizmet alım bedeli olarak 17 Milyon 400 Bin Tl ödendiği ortaya çıkmıştır.
 
Tüm bu açıklamalardan sonra aşağıdaki sorularımın maddelere ilişkin cevaplanmasını istiyorum.
 
1-Bir belediye nasıl yalan beyanda bulunur? Bu ciddi bir suçtur!
 
"TCK m. 206'ya göre, bir resmi belgenin düzenlenmesinde yetkili olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kişi, üç aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıyla cezalandırılır. Kanun bu anlamda seçimlik bir yaptırım sunmuştur. Kişiye adli para cezası veya hapis cezası verilebilecektir." hükmünden yola çıkarak Bilgi Edinme sorumuza neden gerçek rakamları yazmadığınızın ayrıntılı açıklamasını istiyorum.
 
2-İzmir'in Kurtuluş Gününde kaç adet Sponsor firma yer almıştır? (Cevap verilmediği takdirde BEDK gideceğimi üzülerek bildiririm)
 
3-Sponsor firmalar ne bedelle katılım sağlamıştır ve bu firmaların ödediği net rakamların ayrıntılı olarak açıklanmasını istiyorum.
 
4-Tarkan'a ödenen rakam dışında Tarkan ve ekibinin ulaşım ve otel giderleri belediye tarafından karşılandı ise belediye ya da İZFAŞ ya da başka belediye şirketi tarafından ödenen net tutar nedir?
 
Yukarıdaki sorularım 4982 Kanununa uygun sorular olduğundan süresinde yanıtlanmasını istiyorum.
 
Nivent Kurtuluş


Kaynak: