x
     

Tunç Başkan Pınarbaşı'ndaki.,

21 Haziran 2022 Salı , 22:19
Okunma: 1310
0 Yorum

Tesisten haberiniz var mı?

 

Dün akşam,
 
Sizlerle bir haber paylaştık,
 
İlginç Bir Dosyayı Aralıyoruz!!!
 
 
Başlığı altında bir haber yaptık,
 
Tunç Başkan bu pisten haberiniz yok mu?
 
Siz meydanlarda Cav Bella Dansı yaparken,
 
İzmirlinin malı hiç oluyor!
 
Bilmem farkında mısınız?
 
Sayıştay raporlarına konu olan Pınarbaşı Motor Sporları Tesisi,
 
Hakkında sorularımız cevaplanması gerekir,
 
Bu konu gerçekten önem arz etmekte,
 
Aşağıda sıraladığımız sorulara bir cevabınız,
 
OLACAK MI?
 
-PINARBAŞI PİSTİNİN İL ÖZEL İDAREDEN, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GEÇMESİNDEN SONRA İHALESİ YAPILDI MI?
 
-PINARBAŞI PİSTİNİN İŞETMECİSİNİN KİRA KONTRATI VARMIDIR?
 
-İŞLETMECİNİN İZMİR BÜYÜKŞEHİRE NE BEDEL ÖDEMEKTEDİR. BU ÖDEMENİN KANUNİ KARŞILIĞI VAR MIDIR? İŞLETMECİ ÖZEL BİR ŞİRKETE HAFTANIN 5 GÜNÜ KİRAYA VERDİĞİ VE KİRA BEDELİNİN BÜYÜKŞEHİRE ÖDEDİĞİ BEDELDEN 4 KAT FAZLA OLDUĞU DOĞRUMUDUR?
 
-İŞLETMECİ 2015 YILINDAN BU YANA İHALESİZ VE KİRA KONTRATI OLMADAN NASIL FALİYET GÖSTERMEKTEDİR. 
 
-İŞLETMECİ PINARBAŞI PİSTİNE NE KAZANIMLAR KATMIŞTIR? ŞU ANKİ HALİYLE TRİBÜNLER VE SOSYAL TESİSLER HARABE HALİNDE GÖRÜLMEKTEDİR. 
 
-SAYIŞTAY RAPORUNDA YER ALAN ''İzyarış Ltd Şti ile gerek İzyarış Ltd Şti’nin kiracısıyla yapılan kira sözleşmelerinde pistin kullanılması için yapılacak temizleme, bakım onarım ve ıslahın kiracıya ait olduğu hüküm altına alınmıştır. Ancak yapılan tahsis sonucunda pistin güzergahı değiştirilmek zorunda bırakılmış ve idare tarafından pistin bir kısmı yeniden yapılmış olup kalan kısım içinde kiracı tarafından yapılması gereken tadilat zorunlu hale getirilerek idare tarafından yapılmıştır.''
 
BURADAKİ DURUM KAMU ZARARI OLUŞTURMUŞMUDUR?
 
-YİNE RAPORDA GEÇEN ''Mezkur Kanun’un “Hesap verme sorumluluğu” başlıklı 8’inci
maddesinde; “Her türlü kamu kaynağının elde edilmesi ve kullanılmasında görevli ve yetkili olanlar, kaynakların etkili, ekonomik, verimli ve hukuka uygun olarak elde edilmesinden, kullanılmasından, muhasebeleştirilmesinden, raporlanmasından ve kötüye kullanılmaması için gerekli önlemlerin alınmasından sorumludur ve yetkili kılınmış mercilere hesap vermek zorundadır.” Denilmektedir.
 
-İddialarda yer alan bilgiye göre; Sayıştay Raporlarına istinaden İBB tarafından tahliye için ekiplerin yollandığı ama Vali beyin şifahi talimatıyla tahliyenin durdurulduğu iddiaları var.
 
Bunun gerçek olamayacağı inancındayız. Ancak doğru ise durum daha da vahim!
 
Bu ülkede kanunlar herkese eşit olduğuna inanıyoruz.
 
BU DURUMDA KİMLER HESAP VERMEK ZORUNDA OLACAĞINI SORGULAMAK İÇİN GEREKLİ YERLERE BAŞVURULARIMIZI BİLGİ EDİNME KANUNU GEREĞİ NET BİR DİLLE YAZILMASINI TALEP EDECEĞİZ.UMARIZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YAPTIĞI İHALE KANUNUNA AYKIRI VE YASA MEVZUATA UYMAYAN SAYIŞTAY RAPORLARINA GİRMİŞ BU DURUMUN KARŞISINDA NE YAPACAKTIR. İZMİRİN MALININ, İZMİR HALKI İÇİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. 


Kaynak: