x
     

Tunç Soyer Ankara Yollarında.,

5 Eylül 2023 Salı , 20:35
Okunma: 2769
0 Yorum

Kılıçdaroğlu 'nun yüzüne nasıl bakacaksınız?

 

Basına yansıyan;

 

"CHP İzmir’de 16 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi hareketlilik yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den Ankara’ya kritik bir ziyaret gerçekleştirecek.

 

 

Gündeme Bakış’ın edindiği bilgiye göre; Büyükşehir Belediye Başkanı yarın (Çarşamba) Ankara’ya giderek CHP lideri ile il kongresiyle ilgili görüşecek."
 
 
Tunç Soyer neden Aslanoğlu'nun adaylığı için,

Ankara'ya kadar gitmekte?

Aslanoğlu'nu İzmir CHP örgütü istemiyor!

Aslanoğlu, İzmir'e hangi katkıyı sağlamıştır? 

Yine basına yansıyan;

"Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İZBETON ile CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı Örnekköy İş İnsanları Kooperatifi arasında imzalanan sözleşmeyi açıklayarak, flaş iddialarda bulundu. Kooperatifin aldığı işi Aslanoğlu'nun yardımcısı Dilek Coşkun'un şirketine pasladığını, Coşkun'un ise şirketin belli yüzdesinin hissesini bir belediye başkan yardımcısının eşi olan ve CHP Tunceli eski Milletvekili Polat Şaroğlu'nun kardeşi Erdal Şaroğlu'na devrettiği kaydetti..,"

Bir il başkanı bu gibi şaibelerle anılırsa,

Nasıl İzmirliden oy isteyecek?

Tunç Soyer Cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra basına verdiği açıklamalarında;
 
 
 "DEĞİŞİME İHTİYAÇ OLUNDUĞUNDAN ŞÜPHE YOK"

 

 
 Tunç Soyer, “CHP’de değişim ve yenilik” başlık bölümde parti içindeki eksileri sıralayarak “Bir Japon Atasözünde söylendiği gibi; “Zafer değil yenilgi öğretir”. CHP’nin eksikleri ve kusurları olduğundan, bir değişime ihtiyaç duyulduğundan şüphemiz yok. Dünyanın ve ülkenin yaşadığı değişime ayak uydurabilecek dinamizmi ve esnekliği partiye kazandıracak yeni bir örgütlenme anlayışına ihtiyacımız var. Elbette, CHP’de gereken köklü değişim hakkındaki düşünce ve görüşlerimizi partinin yetkili kurullarında müzakere edeceğiz ancak şimdilik şu kadarını belirtelim ki, öncelikle yeni bir üye yapılanmasına ihtiyaç var" ifadelerini kullandı."

 


 
 
Bu ifadelerden sonra Kılıçdaroğlu sizin talebinize nasıl olur diyecek?
 
Ya da başka bir ifade ile nasıl Kılıçdaroğlunun yüzüne bakacaksınız?
 
Kanımca Kılıçdaroğlu sizin talebinize olumlu bakmayacaktır!

Olumlu bakarsa CHP KALESİNİ KAYBEDER!

Tüm bunlardan dolayı,

CHP'ye yakışan bir il başkanını işaret edecektir .
 


Kaynak: