x
     

Tunç Soyer Dışında.,

11 Eylül 2023 Pazartesi , 21:14
Okunma: 1789
1 Yorum

Ekibi de.,

 

Gezmelere doyamadı,
 
Dersek yanılırmıyız?
 
İzmir'in her sorunu halletiniz,
 
Yurtdışı seyahetleri nedir?
 
Görülen o ki bu seyahetler,
 
İzmir'e katkı sağlamadığı gibi,
 
Belediye bütçesini sarsmakta!
 
Bilgi Edinmeden soracağız,
 
Tunç Soyer ve ekibinin yurtdışı seyahetlerine,
 
Harcanan bedeleri nedir?
 
Biz daha çok taşınmazlar satarız,
 
Duyumlarımıza göre otogar da satılacakmış,
 
Hata Pınarbaşı Pisti de satışa çıkacakmış,
 
Bu satışlar umarız Tunç Soyer gidene kadar gerçekleşmez!
 
Asıl merak ettiğimiz konu ise,
 
Meclis üyeleri bu seyahatleri neden sorgulamaz!
 
Gelelim meclis gündemine gelen maddelere;


 1. Avrupa Birliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı tarafından yürütülen ve Belediyemizin iştirakçi olarak yer aldığı "The NEET Carries The Machinery Sector To The Future" isimli proje kapsamında, 13-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında Almanya'da gerçekleştirilen ve tüm giderleri proje bütçesinden karşılanan eğitimcilerin eğitimi programına Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmakta bulunun Zeki KAPI  Başkanlık Makamının 20/07/2023 tarihli ve 1445729 sayılı Olur’u ile katılım sağlamıştır. Bilgilerinize arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Sosyal Projeler Dai.Bşk.E.1520821)


V. BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
 
1. Kültürün sürdürülebilir şehirlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulayan ve dünyanın dört bir yanındaki şehirlerden deneyim ve yeniliklerin paylaşılmasını teşvik eden UCLG Kültür Zirvesi'nin beşincisi, 28 Kasım - 1 Aralık 2023 tarihleri arasında İrlanda'nın Dublin kentinde gerçekleştirilecek olup; bahse konu Kültür Zirvesine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Serhan ADA'nın katılması, 27 Kasım- 2 Aralık 2023 tarihleri arasında görevli-izinli sayılmaları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'e ait ulaşım (hava yolu ile direkt/ aktarmalı) giderlerinin ilgili firmaya ödenmesi, konaklama, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ve (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderleri Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanması, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Serhan ADA'ya konaklama, ulaşım (hava yolu ile direkt/ aktarmalı) giderleri, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, seyahat ile ilgili pasaport işlemleri ve diğer yasal giderleri (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) için kullanılmak ve seyahat dönüşünde mahsup edilmek üzere Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden 39.500,00-TL avans verilmesi hususlarının görüşülmesi. (Özel Kalem Md. E.1513841)

2. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) arasında düzenlenen ortak hizmet protokolüne istinaden, Frankfurt Belediyesi ile Dider Frankfurt İzmir Tanıtım Ofisi'nin yanı sıra Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü destekleriyle 06-15 Ekim 2023 tarihleri arasında Frankfurt'ta 'İzmir Sanat Günleri' düzenlenmesi, Festival kapsamında İzmir ve dünya kentleri arasında kültürel işbirliklerinin geliştirilmesi, çeşitlendirilmesi ile İzmir'in uluslararası mecrada tanınırlığının arttırılması amaçlanmakta olup, söz konusu festivale katılmak üzere Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Ceren UMAY'ın 05-10 Ekim 2023 tarihleri arasında görevlendirilmesi, aynı tarihlerde görevli-izinli sayılması ile seyahate ilişkin konaklama giderleri, yurtdışı ulaşım giderleri (hava yolu ile direkt veya aktarmalı), şehir içi ulaşım giderleri, günlük harcırah giderleri ve diğer tüm yasal giderlerinin (seyahat sigortası, vize ücreti, pasaport harcı, yurt dışı çıkış harcı, alan vergisi vb.) için kullanılmak ve seyahat dönüşünde mahsup edilmek üzere Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu harcama kaleminden 30.000,00-TL avans verilmesi hususlarının görüşülmesi. (Kültür ve Sanat Dai.Bşk.E.1515796)

3. 04-07 Ekim 2023 tarihlerinde Avusturya temsilcisi proje ortaklarından SYNYO kuruluşu tarafından Yunanistan’ın Atina Kentinde düzenlenecek Konsorsiyum Toplantısına, İzmir Büyükşehir Belediyesi davet edilmekte olup,  söz konusu toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Proje Yasal Sorumlusu İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail DERSE, proje koordinatörü, İtfaiye Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdür V. Şenol DEREKÖY, Supervizor Paramedik Onur KARAOT, Teknik Komite Üyesi Paramedik Necati YAVAŞ'ın katılım sağlaması ve 04-07 Ekim 2023 tarihleri arasında görevli-izinli sayılmaları ile ulaşım (hava yolu ile) giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, harcırah, konaklama giderleri, pasaport ücretleri, yurtdışı çıkış harçları, diğer yasal harcırahlarının Proje kapsamında açılan Vakıfbank T.A.O. İzmir Şubesi nezdinde 'IBB -IPROCURE SECURITY PCP' rumuzlu euro hesabından karşılanarak, Yunanistan`ın Atina şehrindeki düzenlenecek olan konsorsiyuma katılmaları hususlarının görüşülmesi. (İtfaiye Dai.Bşk.E.1504151)
 
 
37. Green Destinations Konferansa davet edilen, Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığı Turizm Şube Müdür V. Melih KAYACIK'ın 09-10 Ekim 2023 tarihlerinde görevli izinli sayılması, ulaşım (havayolu), konaklama, şehir vergisi, şehir içi ulaşım, harcırah, yurtdışı çıkış harcı ve diğer Yasal giderlerin Turizm Şube Müdürlüğü bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu ödenek kaleminden karşılanması ve Green Destinations Ödül Töreni katılım ücreti olan 60 Euro'nun Turizm Şube Müdürlüğü bütçesinin ilgili ödenek kaleminden karşılanması hususlarının  görüşülmesi. (Dış İlişkiler ve Turizm Dai.Bşk.E.1527668)

38. 18 Eylül 2023 tarihinde Güney Korede düzenlenecek olan EXPO2026 Konferansına katılmak üzere Belediyemizi temsilen Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı Yeşil Alanlar Planlama Proje Şube Müdür Vekili Volkan BARBOROS'un 17-21 Eylül 2023 tarihleri arasında söz konusu konferansa katılması, belirtilen tarihlerde görevli-izinli sayılması uçak ile gidiş-dönüş ulaşım masrafları, konaklama, katılım bedeli ve harcırahının Yeşil Alanlar Planlama Proje Şube Müdürlüğünün Yurt Dışı Geçici Görev Yolluğu bütçe kodundan karşılanması hususlarının görüşülmesi. (Park ve Bahçeler Dai.Bşk.E.1525639)
 
Bu kadar mı sanıyorsunuz?

Ana Gündeme Eklenen Maddelerde;

I. BAŞKANLIK MAKAMINCA GÜNDEME EKLENEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
1. 24-27 Ekim 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirilecek olan ve işyerlerinde güvenlik ve sağlık konularında dünyanın lider ihtisas fuarı olarak addedilen A+A İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarına Belediye Başkanlığımızı temsilen İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğünde görev yapmakta bulunan Şube Müdürü Hatice ŞAĞIN ve İş Güvenliği Şefi Okan İBİŞ'in söz konusu fuara katılımı için 23-28 Ekim 2023 tarihlerinde görevli-izinli sayılmaları ile konaklama, ulaşım (hava yolu ile direkt/ aktarmalı) giderleri, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, seyahat ile ilgili pasaport işlemleri ve diğer yasal giderlerinin (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, COVİD-19 PCR testleri vb.) İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yollukları kodundan karşılanması hususlarının görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitimi Dai.Bşk.E.1530467)
 
2. 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Yunanistan'ın Atina kentinde Akdeniz Bölgesinde İklim Uyumu ve Dirençliliği Gösterimi (CARDIMED) Projesi kapsamında CARDIMED Başlangıç Toplantısı'na Belediyemizi temsilen İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı Kemal KILIÇ, İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürü Ahmet TOKER ve İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü'nden Çevre Yüksek Mühendisi Dr. Gülşah ÜNSALAN'ın 26-30 Eylül 2023 tarihleri arasında görevlendirilmeleri, bu tarihler arasında görevli-izinli sayılmaları, görevlilere 1200 Euro avans verilmesi, yurtiçi ulaşım, iaşe, uçakla gidiş dönüş ulaşım (hava yolu ile direkt/aktarmalı), konaklama, Atina içi ulaşım, harcırah ve diğer yasal giderlerin (pasaport harcı, yurt dışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, sağlık sigortası, Covid-19 PCR testleri vb.) Belediyemiz'e ait CARDIMED hesap isimli Euro hesabından karşılanması hususlarının görüşülmesi. (İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dai.Bşk.E.1530039)


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 11.09.2023 21:53:21

  • Ercüment Şahin
  • Yurtdışı tatil programlarına katılanlardan gezi notları mecliste okutulmali,ne yapmışlar İzmir'e ne gibi katkısı olacak gibi,,
  •