x
     

TUNÇBAŞKAN Yurtdışı Seyahatleri.,

10 Ekim 2022 Pazartesi , 20:45
Okunma: 1935
1 Yorum

Ne size ne de İzmir'e katkı sağlamadığı ortada!


Tunç Soyer ve ekibi,

Her meclis gündeminde yurtdışı seyahati,

Gündeme gelmekte,

Bu kadar yurtdışı seyahati,

İzmir'e ne katmakta?

Geçtiğimiz aylarda bir haber paylaşmıştık,

Burası HİNDİSTAN MI? Yoksa PAKİSTAN MI?

https://www.gaze-temiz.com/burasi-hindistan-mi/HaberDetay/5777

Karşıyaka Bostanlı tanınmaz halde,

Pakistan'da, Hindistan'da bu manzaraya rastlayamazsınız!

Tunç Başkan,

Avrupa'yı karış karış gezdiniz,

Böyle bir görüntüyle karşılaştınız mı?

Hangi kent estetiğinden bahsediyorsunuz?

EKİM MECLİS GÜNDEMİ;

1. 25 - 27 Ekim 2022 tarihleri arasında Fransa'nın Strazburg Kentinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 43. Genel Kuruluna, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Güven EKEN ve Onur Kadir ERYÜCE'nin katılmaları, 24 - 25 Ekim 2022 tarihleri arasında-görevli izinli sayılmaları, yapılacak olan seyahatte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER ve Başkan Danışmanı Onur Kadir ERYÜCE'ye ait ulaşım (hava yolu ile) giderlerinin ilgili firmaya ödenmesi, konaklama, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ile seyahate katılan Başkan Danışmanı Güven EKEN'e ait ulaşım (hava yolu ile) giderleri, konaklama, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ve (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderlerin Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanması, hususlarının görüşülmesi. (Özel Kalem Md.E.989198)

1. İzmir'in ulusal ve uluslarası alanda tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla “Kruvaziyer Turizimi”nin geliştirilmesi çalışmaları sonucunda; 2022 yılında 34 kruvaziyer gemisinin İzmir Limanı’na gelmesi planlanmakta olup, önümüzdeki yıllarda bu sayının arttırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, 14 - 16 Eylül 2022 tarihlerinde İspanya'nın Malaga kentinde gerçekleşen Malaga Kruvaziyer Turizmi Fuarına, İzmir'de yer alan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile ortak katılım sağlayarak ikili görüşmelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER 13 Eylül 2022 saat 10.00'dan 16 Eylül 2022 saat 17.30'a kadar katılım sağlamıştır. Söz konusu seyahate katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in ulaşım (hava yolu ile) giderlerinin ilgili firmaya ödenmiş olup, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ve (pasaport harcı, seyahat sigortası, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderler Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Özel Kalem Md.E.958533)

2. İzmir'in ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla “Kruvaziyer Turizimi”nin geliştirilmesi çalışmaları sonucunda; 2022 yılında 34 kruvaziyer gemisinin İzmir Limanı’na gelmesi planlanmakta olup, önümüzdeki yıllarda bu sayının arttırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, 14-16 Eylül 2022 tarihlerinde İspanya' nın Malaga kentinde gerçekleşen Malaga Kruvaziyer Turizmi Fuarına, İzmir'de yer alan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile ortak katılım sağlayarak ikili görüşmelerde bulunmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER ile birlikte ESHOT Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü kadrosunda görev yapmakta olan Kerem Ziya YANGÖZ 13 Eylül 2022 saat 10.00'dan 16 Eylül 2022 saat 17.30 tarihleri arasında katılım sağlamışlardır. Yapılan seyahatte Kerem Ziya YANGÖZ'e ait ulaşım (hava yolu ile), günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri, ve seyahatle ilgili olan (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, Covid-19 PCR testleri vb.) tüm yasal giderleri ESHOT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (ESHOT-İnsan Kay. ve Eğt. Dai.Bşk.E. 96504/E.960775) 


VI. BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
1. "EBRD Yeşil Kentler Yıllık Konferansı 2022" süresince 20 - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında Viyana'da Belediye Başkanları, Hükümet Yetkilileri, EBRD bankacıları ve kent ve iklim uzmanları ile bir araya gelecek ve etkinlik süresince katılımcı yerel idareler, sürdürülebilir kentler tasarlama, yatırım yapma deneyimlerini paylaşma ve ağ kurma fırsatına sahip olacak olup, Yeşil tahvillerden yenilikçi teknolojilere ve sürdürülebilinir altyapı yatırımlarına kadar, kentsel zorluklarla en iyi nasıl başa çıkılacağını, kentler ve sakinleri için daha iyi, daha sürdürülebilir ve dirençli bir geleceğin nasıl güvence altına alınacağının araştırılacağı “EBRD Yeşil Kentler Yıllık Konferansı 2022” 20 - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında Avusturya'nın Viyana Kentin'de düzenlenecek oturumlara İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER ile birlikte ESHOT Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü kadrosunda görev yapmakta olan Kerem Ziya YANGÖZ'ün de katılması ve 20 - 23 Ekim 2022 tarihleri arasında görevli-izinli sayılması, yapılacak olan seyahate ait ulaşım (havayolu ile) giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ile günlük harcırah giderleri ve (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, seyahat sigortası, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderler ESHOT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (ESHOT-İnsan Kay. ve Eğt. Dai.Bşk.E. 96372/E.959811)
 
2. İngiltere'nin Londra kentinde her yıl düzenlenen (WTM) World Travel Market Londra Fuarı bu yıl 07-09 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, İzmir'in yurt dışında etkin bir şekilde tanıtılması ve sürdürülebilir turizm politikaları geliştirmek amacıyla, WTM Londra Fuarına Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığına bağlı Turizm Şube Müdürlüğünde görevli Sözleşmeli Personel Sinem SOYGÜL'ün görevlendirilmesi, 06-10 Kasım 2022 tarihleri arasında görevli-izinli sayılması, ulaşım (hava yolu), konaklama, şehir içi ulaşım, harcırah, yurt dışı çıkış harcı ve diğer yasal giderlerin Turizm Şube Müdürlüğü Bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu harcama kaleminden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (Dış İlişkiler ve Tur. Dai.Bşk.E.983432)


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 11.10.2022 10:58:57

  • Misafir
  • İyi Günler, Bostanlı Yatık Binalarının durumu hakkında detaylı bir yazı yazacağınızı söylemiştiniz.Bekliyoruz. İnsanlar evlerini boşaltalı 3 yıl oldu.1,5 yıl önce Parsel bazlı imar durumu çıktı ancak henüz tek bir apartmana dahi ruhsat verilmedi.En kötü olan binanın yıkılmaması hayret verici şekilde sürüyor.Ruhsat alma yönünde 1 yıldır çabalayan binaların önüne çeşitli engeller çıkıyor. Lütfen bu konuyu tekrar gündeme getirin.
  •