x
     

Urla'da İnsanların Huzurunu Kaçıran.,

30 Ekim 2022 Pazar , 18:34
Okunma: 1233
0 Yorum

İnşaatlara kim dur diyecek?

 

Cumartesi bir okuyucumuz,

Adeta feryat edercesine,

Beni aradı,
 
"Nivent hanım,

Hafta içi çok yoğun çalışmaktayım,

Bir hafta sonumuz var, şehrin keşmekeşinden kaçıp Urla'yayerleştik,

Lakin yaz boyu inşat devam etti"

Okuyucum konuşmakta güçlük çekiyordu,

Çok sinirliydi!

Bana konuyu lütfen yazın yarın gündeme taşıyım dedim,

Okuyucumum yazdığı yazıyı noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz,

"Bugün 29 ekim 2022 Cumhuriyet bayramını kutluyoruz. Ancak Mesa  bayramı tanımadığı için. Yeice mah. Sefa köy cad. Arkadya sitesi karşısında inşaata yüksek gürültülü makinalar ile çalışmaya devam ediyor. Sermayenin emir erleri de bu durumdan mutlu , siz ne kadar insanca yaklaşırsanız yaklaşın çubuklu pijamalı emir kulluğunu devam ettiriyor. 

Resimlerde gördüğünüz gibi tarımsal alana depo dikiyorlar. Tarımsal bölgeyi taşlarla , kum, mıcır ve değişik malzemelerle doldurmuşlar. 

Urla belediyesine istediğiniz kadar şikayet edin umursamıyor. 

Belediye kayyumda, buradan sesleniyorum.

Belediyeyi kayyuma bıraktıran  zihniyet belediyelerin üzerinden elinizi çekin çünkü siz ülkeyi çıkmaza sürükleyen zihniyetten farklı değilsiniz. 

Urla imar planlarında site yapacaksanız. Ağaç rölevelerini belediyeye vermeniz ve ruhsatı bu şekilde ala bilmeniz mümkün . Rölevedeki ağaçların korunması gerekir. Biz ağaçların korunduğunu görmüyoruz. Ağaçlar öldü . 25 , 30 yıllık ve daha üzeri yaşlı ağaçlar öldü. Google eart  ten bakabilirsiniz. 

Yine Urla imar planı notlarında sitede 1000 metre kareye bir ev. Yapabilirsiniz((DOP) ve imar yolları sosyal alanlar çıktıktan sonra 1000 metre kare ; Gözü doymaz MESA 68.000 metrekareye 68 villa yapıyor. Hani 1000 metrekareye bir evdi, yolları çıkmadın, DOP alınmadı, sosyal tesis, havuz metrekareleri düşülmedi, nasıl 68 villa yapıyorsunuz? 

24 saat gürültü. Biz izin aldık teranesi

İzin sadece beton dökümü başladıysa kesintisiz yapılabilir diyor izin

Sermaye doymaz , insanları umursamaz, doğa onun için önemli değildir, yeter ki kasaları dolsun. Bir gün adil yargılamalar başlayacak herkesten hesap sorulacak , o gün sermaye uşakları da yargılanacak. 

Karşılarında durup soru sorma hakkımı, doğanın katledilmesine katkılarını, insanların huzurunu bozmayı nasıl gerçekleştirdiklerini , Anayasal bir hak olan dinlenme hakkımı nasıl katlettiklerinin hesabını soracağım. 

Sermaye uşakları size de sesleniyorum. Anayasa mahkemesi hızlı tren ile ilgili bir karar verdi ama geçersiz. Atı alan Üsküdar'ı geçmişti. Kadük bir karar oldu. Yargılanan iki makinist oldu. Onları da zaman aşımından kurtardılar. 

Ancak bu ülkede ülkesini seven insanlardan korkun"
 
 


Kaynak: