x
     

Utku Başkan Sasalı'da Ticaret Alanına

22 Nisan 2022 Cuma , 20:46
Okunma: 2203
1 Yorum

Yapılan Villaların Ruhsatı ne olarak verildi?


Çiğli ilçesinden,
 
Bir vatandaş bilgilendirme,
 
Mesajı yollamış,

"Nivent Hanım Sasalı mah, 166 ada 1 parselde kayıtlı taşınmaz imar durumunda ticaret alanı yerine villa yapılıyor konut olduğu düşünülüyor, nasıl bu şekilde yapıyorlar? Şuan  bu parselde villalar bitmiş durumda bilginize. Resimlerini de yolluyorum."

Resimleri inceledik,
 

Bu alan da bu villalar nasıl yapılmış anlayamadık,

Çiğli belediyesi  e-imar dan kontrol ettik,

Gerçekten Ticaret Alanında, görülmekte,
 

Resimlere bakıyoruz villa görüyoruz,

Mevzuata bakıyoruz;

Ticari imarlı arsaya ev yapılır mı?
 
Ticaret imarlı arsada konut yapılabilmesi için imar plan tadilatının yaptırılması gerekiyor. Bunun için ise arsanın bağlı olduğu belediyeye müracaat yapılması gerekiyor.  Aksi takdirde izin almadan yapılan binaya ruhsat verilmiyor. Bu da birtakım problemleri beraberinde getiriyor.

Ticaret alanı imarlı arsalar, alışveriş merkezi, otel, sinema, lokanta, dinlenme tesisi, yurt gibi yapılara ayrılmıştır. Sanayi bölgelerinde olduğu gibi ticaret alanlarına da konut yapılamaz.

O halde İnşaat Ruhsatı verildi ise,

Ortada problem var!

Bilgi edinmeden sorup öğreneceğiz. 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 27.4.2022 13:57:29

  • neler olyor çiğlide
  • Nivent hanım merhaba, çiğli imarda birşeyler oluyor. tam da sizin ticaret alanına villa yapılması haberiniz çıktığı gün yani 22 Nisanda görev değişiklikleri oldu. İmar Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Ersel Beyden alınarak UTKU başkana bağlandı ve bir mimar personel şantiyeye sürgün edildi. Ben bu işi kurcalayın derim. daha çok olay olacak diye duyumlarım var.
  •